Witaj szkoło! Bardzo droga szkoło - Konfederacja

Witaj szkoło! Bardzo droga szkoło

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Marty Czech i Krzysztowa Rzońcy na temat kosztów wyprawki szkolenej.

Krzysztof Rzońca:
– Dzisiaj 1 września. Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, a wraz z nim ogromne koszty, które niestety poniosą rodzice. Ogromne koszty wyprawki szkolnej, które możemy zaobserwować robiąc zakupy dla naszych pociech. Drogo już było w ubiegłym roku. W tym roku będzie jeszcze drożej. Otóż koszt wyprawki szkolnej, według Barometru Providenta, za wyprawkę szkolną w 2022 roku wyniósł już średnio 347 złotych. W tym roku jest to znacznie wyższa kwota. Mówimy tutaj, że rodzice za wyprawkę zapłacą ponad dwukrotnie więcej niż rok temu, średnio aż 802 złote! Dwukrotnie więcej niż rok temu. Z takim szalejącym wzrostem cen mamy do czynienia podczas zakupów wyprawek szkolnych. Są to ogromne kwoty, które obciążają budżety domowe, obciążają budżety rodziny.
Rządowe wsparcie w postaci 300+ nijak się ma do wsparcia rodziców, bo wystarczy jedynie na część wydatków, które poniosą w tym roku. A sam jednoroczny wzrost kosztów jest znacznie większy niż sama wyprawka w postaci 300+.

– Jako Konfederacja od samego początku ostrzegaliśmy, co wiąże się z rozdawnictwem, pustym pieniądzem, dodrukiem tego pustego pieniądza, co powoduje wielką inflację. Wielką inflację za którą odpowiedzialne jest Prawo i Sprawiedliwość. Ten ciężar, który ponoszą teraz rodzice podczas zakupów wyprawki szkolnej, to jest właśnie wina rządu PiS. I tylko Konfederacja, jako jedyna siła polityczna, ostrzegała, jak to się skończy, do czego to wszystko doprowadzi. (…)