„Wijący się Sasin tylko mnie utwierdza, że to ewidentny wał” - Konfederacja

„Wijący się Sasin tylko mnie utwierdza, że to ewidentny wał”

Ewa Zajączkowska-Hernik: Dlaczego Orlen trzyma niską cenę bazową paliwa w hurcie? Po to, by wyhamować inflację, przecież idą wybory. A po wyborach? Cena zostanie uwolniona, paliwo pójdzie górę, bo musi wyrównać cenę do poziomu europejskiego, inflacja wystrzeli, a PiS przed przyspieszonymi wyborami zbuduje sobie narrację, że jak oddało władzę wszystko się zawaliło. To powyborcza pułapka.

Sterowanie ceną bazową paliwa w hurcie ma wpływ na jego cenę w detalu oraz dostępność. Jak coś jest tańsze w Polsce niż w całej Europie i zaczyna tego brakować, to nie opłaca się tego u nas sprzedawać po zaniżonej cenie. I za te ich gierki polityczne płacimy my, konsumenci.

Jako pierwsi o problemie alarmowali rolnicy, którzy nie otrzymywali zakontraktowanych dostaw paliwa w liczbie kilku tys. litrów. Pierwsze sygnały pojawiły się już pod koniec sierpnia. Alarmowała także branża transportowa, której brakowało paliwa na ich “firmowych stacjach”.

Pytanie, czy Orlen korzysta z rezerw strategicznych paliwa, by zatuszować jego braki na rynku? Na razie wiemy, że wysyła instrukcje, by informować klientów o awarii dystrybutorów. Cała sprawa śmierdzi na kilometr, a Jacek Sasin wijący się w Radio ZET tylko mnie utwierdza, że to ewidentny wał.

Komentarze (2)