Wawer: Platforma w socjalnych fanaberiach przebija PiS - Konfederacja

Wawer: Platforma w socjalnych fanaberiach przebija PiS

Michał Wawer w Polsat News w programie Debata Dnia starł się z politykiem Platformy Andrzejem Domańskim, autorem słynnego już pomysłu “babciowego”. “To jest kabaret” tak określił “babciowe” skarbnik Konfederacji.

Michał Wawer:
Platforma przebija PiS w swoich socjalnych fanaberiach i pomysłach na to, jak jeszcze bardziej nakręcić inflację i zrujnować gospodarkę. Poparliście wszystkie socjalne pomysły PiS-u: 800+, Dekoder+, 13-tki, 14-tki i jeszcze teraz ich przelicytowujecie, obiecujecie “babciowe”, obiecujecie przyspieszenie jeszcze tych programów socjalnych, a nie wskazujecie w żadnym miejscu z czego to w ogóle sfinansować. Poza obietnicami, że będzie KPO, które, przepraszam bardzo, ale są komiczne, bo KPO to jest kwota rzędu kilkunastu miliardów rocznie. Na KPO składa się kwota zaledwie 100 miliardów bezzwrotnych dotacji, za które i tak płacimy, rozłożone na 7 lat. Co daje 15 miliardów rocznie. To jest tyle co 13-ta emerytura. To jest ciut więcej niż połowa tego co kosztuje podwyżka z 500+ do 800+ rocznie. To jest zaledwie jedna trzecia kwoty, która jest potrzebna na to, żeby zrealizować postulat podwyżki kwoty wolnej do 60 tysięcy.

– W odróżnieniu od Platformy nie robimy z tego jakiegoś totemu do którego się modlimy, bo mamy po prostu policzone, że to nie są takie znowu duże pieniądze. My chcemy te pieniądze wyciągać właśnie z cięcia niepotrzebnych programów socjalnych, a nie, tak jak Platforma, która jednego dnia obiecuje, że będzie KPO i to będzie takie super, wszystkim stworzy tutaj raj na Ziemi, a następnego dnia głosujecie za 800+, co w jeden dzień powoduje większy przyrost długu publicznego – dwukrotnie większy – niż te pieniądze, które miałyby przyjść z KPO!

Pomóż nam w zbiórce podpisów: https://konfederacja.pl/zbiorka-podpisow/