W sprawie zabójstwa Polaka zachowanie premiera jest tchórzliwe! - Konfederacja

W sprawie zabójstwa Polaka zachowanie premiera jest tchórzliwe!

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej w Opolu, 3 kwietnia 2024 r.

– Słowo komentarza do spraw bieżących. Jesteśmy pod szczególnym atakiem od wczoraj. Ambasador Izraela, zamiast wyrazić skruchę i przeprosić za mord jaki został dokonany na działaczach organizacji humanitarnej, którzy zawozili konwój z żywnością dla głodujących Palestyńczyków do Strefy Gazy, zdecydował się na atak ma polskich polityków. Co ciekawe na polityków i z lewej i z prawej strony.

Zostałem wczoraj wymieniony przez ambasadora Izraela. I chciałbym wyrazić zdecydowany protest wobec takiego stylu uprawiania dyplomacji, a także wobec miękkości reakcji najważniejszych przedstawicieli Państwa Polskiego. Nie powinno być w ten sposób, że prezydent wydaje oświadczenia w których unika słowa “mord”, unika słowa “zabójstwo”, unika słowa “Izrael”. Właściwie, czytając oświadczenia prezydenta, można by odnieść wrażenie, że być może pan Damian, który był zaangażowany w ten wolontariat, zmarł śmiercią naturalną i po prostu panu prezydentowi jest smutno.

Z drugiej strony mamy premiera, który w sposób tchórzliwy 30 godzin zwleka z jakimkolwiek oświadczeniem. A jak już zabiera głos to zabiera głos w sposób tłumaczący, że Polacy zasadniczo tp są proizraelscy, więc drogi panie premierze, drogi panie ambasadorze, proszę nas nie atakować, bo my jesteśmy za Izraelem. Naprawdę Polacy nie są narodem, który musi jakiemuś innemu narodowi cokolwiek udowadniać i który musi komukolwiek tutaj się tłumaczyć.

To izraelski rząd powinien się tłumaczyć za to, kiedy poniosą sprawiedliwość sprawcy tego mordu.
Z prasy izraelskiej, trudno ją chyba oskarżyć o antysemityzm, wiemy już w tej chwili, że był to z zimną krwią wykonany mord na raty. Kolejne auta tego konwoju były ostrzeliwane. Rannym uniemożliwiono wydostanie się, mimo że była to strefa gdzie izraelskie służby i wojsko były informowane, że tam zawożona jest żywność i że to są działacze organizacji międzynarodowych.

Mamy do czynienia ze zbrodnia wojenną. I te słowa niektórym nie są w stanie niektórym przejść przez usta. (…)

Komentarze (3)