W niedzielę GŁOSUJ NA KONFEDERACJĘ! - Konfederacja

W niedzielę GŁOSUJ NA KONFEDERACJĘ!

To już ostanie chwile na decyzję na kogo oddać głos w tych wyborach. Odpowiedź jest chyba jasna i prosta – jedyną alternatywą dla tego układu jest Konfederacja. Warto więc na finiszu kampanii, podczas spotkań ze znajomymi, rozmów w gronie rodzinnym zachęcić przyjaciół i bliskich, aby w niedzielę oddali głos na Konfederację.

To Konfederacja jako pierwsza zaprezentowała prawdziwy program wyborczy. Już w czerwcu na Wielkiej Konwencji Programowej w Warszawie ogłosiliśmy Konstytucję Wolności. Ponad 100-stronicowy program na wybory 2023, który umieściliśmy na stronie internetowej Konfederacji.

Podczas kolejnej konwencji, Wielkiej Konwencji Konfederacji, która odbyła się w katowickim Spodku zaprezentowaliśmy nasze hasło na te wybory: MOŻEMY WSZYSTKO! Hasło, które stoi w kontrze do tego jak myślą i rozumują wszystkie inne partie poza Konfederacją. Podczas Konwencji Sławomir Mentzen skrytykował taki sposób myślenia:
Mam dość marazmu i ciągłego słuchania, że w Polsce nic się nie da poprawić i nawet nie warto próbować; jeżeli politycy PiS-u i z PO są przekonani, że tu niczego się nie da zrobić, to powinni zmienić zawód i zająć się czymś innym.

@mentzenplus #mentzen #slawomirmentzen ♬ dźwięk oryginalny – MentzenPLUS

Na końcówce kampanii wyborczej wyszliśmy z Piątką Konfederacji, czyli ze streszczeniem naszych postulatów zawartych w Konstytucji Wolności.

Piątka Konfederacji
• Proste i niskie podatki
• Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
• Mieszkania i domy tańsze nawet o 30%
• Gotówka chroniona Konstytucją Rzeczypospolitej
• Zero socjalu dla Ukraińców

W gorącym okresie wyborczych zmagań nie uciekaliśmy od trudnych pytań. Nie uciekaliśmy jak niektórzy od debat. Nie uciekaliśmy po prostu od ludzi i ich problemów. Nasi liderzy na debatach mieli okazję przedstawiać program Konfederacji oraz stanowisko w wielu nurtujących Polaków sprawach.

Dzięki dobremu przygotowaniu, dzięki merytorycznemu podejściu i wiedzy na omawiane tematy, nasi kandydaci wygrywali te debaty. Tak oceniali to niezależni eksperci. Niezależni eksperci, czyli internauci, którzy brali udział w internetowych sondach i na zwycięzcę debaty najczęściej wskazywali kandydata lub kandydatkę Konfederacji.

Jesteśmy jedyną siłą polityczną, która nie boi się mówić rzeczy niepoprawnych polityczne, zawsze staje po stronie obywatela. I jesteśmy jedyną siłą, która daje Polakom nadzieję i mówi: MOŻEMY WSZYSTKO!

15 października głosuj na Konfederację!

Komentarze (4)