Ukraina pokazała Polsce wała! Nowy Bosak & Mentzen już na YouTube - Konfederacja

Ukraina pokazała Polsce wała! Nowy Bosak & Mentzen już na YouTube

Afera wizowa, narastające problemy z imigrantami, katastrofalne stosunki z Ukrainą, które zmierzają w kierunku ostrej wojny handlowej, manipulowanie cenami paliw przez rząd za pośrednictwem Orlenu, narażanie Polski na jeszcze większe koszty związane z tą operacją paliwową to główne tematy nowego odcinka Bosak & Mentzen.

O co chodzi w aferze wizowej? Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen krok po kroku wyjaśniają co składa się na tą aferę. Jak ta afera wpływa ma wizerunek Polski w oczach partnerów z Unii Europejskiej. Rząd w tej sprawie rząd lawiruje i udaje, że problemu nie ma. Tak dosłownie powiedział minister spraw zagranicznych Rau., który stwierdził, że nie ma żadnej afery wizowej. Ale sama afera wizowa to jednak tylko wierzchołek góry lodowej pisowskiej “polityki migracyjnej”. Polityki jaką prowadzi PiS i Suwerenna Polska, które przekształcają nasz kraj w państwo mulitikulturowe. I robią to szybszym tempie niż miało to miejsce w państwach zachodni kilka dekad temu. Efekty tej “polityki” widzimy już teraz w statystykach wzrostu przestępczości.

Wśród omawianych tematów nie mogło zabraknąć oczywiście tematu Ukrainy. I przede wszystkim tego w jaki sposób został potraktowany prezydent Duda przez swojego przyjaciela Wołodymyra Zełeńskiego. Zdaje się, że po tym geście prezydenta Ukrainy ta przyjaźń już się zakończyła. I tak skończyła się również mrzonka o dobrych relacjach polsko-ukraińskich. Tak się kończy polityka prowadzona przez ludzi naiwnych.

Cały odcinek do obejrzenia na kanale Konfederacji na YouTube.