Tusk otacza się ludźmi, którzy w roku 2021 nawoływali do wpuszczania imigrantów sprowadzanych przez Łukaszenkę i Putina - Konfederacja

Poseł Michał Wawer w Polsat News.

– Niestety, ani rząd PiSu, ani obecnie rząd Platformy nie spełnił podstawowego postulatu, który my jako Konfederacja formułowaliśmy już trzy lata temu, podczas poprzedniej fali kryzysu, i nadal podtrzymujemy, tzn. postulatu, żeby żołnierze dostali wyraźny sygnał, że sięgnięcie po broń wobec kogoś, ktoś przekracza nielegalnie granicę, zagraża ich bezpieczeństwu, może zagrozić ich bezpieczeństwu, jest w porządku. Niestety, tego sygnału żołnierze do tej pory nie dostali.

Żołnierz ma zachowywać się adekwatnie do zagrożenia. W tym konkretnym przypadku… to znaczy, że nie zawsze ma używać broni, ale wtedy, kiedy będzie zagrożenie życia, kiedy będzie zagrożenie bezpieczeństwa, powinien.

O działaniach ministra Bodnara w kontekście bezpieczeństwa polskiej granicy
A jaki sygnał dostali polscy żołnierze? Dostali sygnał poprzez powołanie przez ministra Bodnara specjalnej komórki prokuratury w Siedlcach do ścigania przestępstw popełnionych przez polskich żołnierzy i pograniczników w stosunku do nielegalnych uchodźców! Nikt nie słyszał o analogicznej komórce, która by się zajmowała ściganiem uchodźców. (…) Obecny rząd tego nie gwarantuje, tylko więcej jest sygnałów i działań, że żołnierze za użycie broni będą ścigani, niż tego, że Państwo Polskie za nimi stoi w sytuacji, kiedy stoją na granicy, bronią polskiej granicy przed inwazją imigrantów.

O Tusku i Sterczewskim
Poseł Sterczewski wszedł z list Platformy Obywatelskiej kilka miesięcy temu decyzją Donalda Tuska. Ten sam poseł Sterczewski, który te trzy lata temu ganiał się po granicy z polskimi służbami mundurowymi i ośmieszał Państwo Polskie. Trafił też na listy, więc Donald Tusk do dzisiaj otacza się tymi samymi ludźmi, którzy w roku 2021 nawoływali do wpuszczania imigrantów sprowadzanych przez Łukaszenkę i Putina.

Co się zmieniło jeśli chodzi o sytuację na granicy polsko-białoruskiej

Jaka jest różnica między tym, co jest teraz, a co było dwa lata temu? Przecież tam też były tłumy agresywnych imigrantów, wysyłanych tutaj tak samo, jak teraz, przez Łukaszenkę, przez Putina, którzy atakowali z butelkami, z kamieniami. Rząd musiał ściągać żołnierzy, policjantów, formacje inne niż Straż Graniczną do zabezpieczenia tej granicy, tam były regularne bitwy na tej granicy! Dwa lata temu było dokładnie tak samo, ale Lewica i Platforma miały wtedy inne zdanie.

Z perspektywy Państwa Polskiego nic się nie zmieniło. Tzn. jest to kolejna fala, kolejna odsłona tego samego problemu i my mamy obowiązek podejmować takie same działania, jak wcześniej, tzn. jak najlepiej się zabezpieczać, jak najbardziej wspierać polskich żołnierzy. A premier Tusk zmienił swoje poglądy… ówienie, że zmienił poglądy, by sugerowało, że pan premier Tusk ma jakiekolwiek poglądy. Pan premier Tusk jest znany z tego, że nie ma poglądów, tylko właśnie dostosowuje swoje “poglądy” do okoliczności. A w tej chwili trzeba na jego zmianę stanowiska patrzeć w kontekście trwającej kampanii wyborczej, w kontekście tego, że w tej chwili ocenia, że wygłoszenie takich właśnie poglądów będzie sprzyjało szansom wyborczym jego formacji i wszyscy głosujący powinni to mieć w głowie, że za kilka miesięcy to się może znowu