To rząd PiS-u wprowadził strefy zakazu wjazdu dla starszych aut spalinowych - Konfederacja

To rząd PiS-u wprowadził strefy zakazu wjazdu dla starszych aut spalinowych

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak: Rząd PiS ustawą o elektromobilności z 2021 roku dał prezydentowi Trzaskowskiemu podstawę prawną do ustanowienia w Warszawie od lipca 2024 roku tzw. Strefy Czystego Transportu. Czyli tak naprawdę strefy zakazu wjazdu dla starszych aut spalinowych. Wówczas tylko Konfederacja głosowała przeciwko.

Chodzi o art. 40 stanowiący, że “w przypadku, gdy Rada Gminy podejmie decyzję o ustanowieniu Strefy Czystego Transportu, strefę tę ustanawia w drodze uchwały“.

To właśnie dzieje się w Warszawie. I nie chodzi o jakiejś stare rzęchy, tylko auta, które w dieslu zaczynają się już od rocznika 2006! Takimi autami jeździ wiele osób. To nic innego jak ograniczenie praw obywatelskich. Gdyby nie rządu PiS-u, to rządzący Krakowem, Wrocławiem czy właśnie Warszawą lewicowi politycy nie mogliby ustanowić takiej strefy. PiS dał im taką możliwość, więc oni z tego korzystają!

W jakim kraju żyjemy, że ludziom odmawia się prawa do normalnego transportu w sytuacji, gdy posługują się czymś, co nabyli w dobrej wierze? Rozumiem, gdyby jeszcze był jakiś program w ramach którego 10 czy 15 lat temu poinformowano by ludzi, że jak kupią takie auta, to one wyjdą z użytku. Natomiast mówimy o czymś, co wejdzie w następnym roku!

Skomentuj