Strajk Przewoźników rozszerza się o kolejne... państwa! - Konfederacja

Strajk Przewoźników rozszerza się o kolejne… państwa!

Do strajkujących polskich przewoźników dołączają przedsiębiorcy i kierowcy ze Słowacji. Wspólnie będą od dziś blokować przejście graniczne słowacko-ukraińskie.

Rafał Mekler już od kilku dni zapowiadał, że do protestu polskich przewoźników chcą dołączyć słowaccy. Wczoraj na Twitterze Rafał Mekler napisał: Jesteśmy na Slowacji. Jutro z naszymi kolegami przewoźnikami będziemy blokować granicę z Ukrainą w Vyšné Nemecké. Baner już wisi na hotelu w którym nocujemy. Domagamy się zezwoleń!

Na banerze napis informujący o tym, że słowacki związek przewoźników popiera polskich przewoźników w ich sprawiedliwej walce.

Rafał Mekler na bieżąco informuje również o stanie różnego rodzaju negocjacji jakie prowadzą przewoźnicy. Głównie ze stroną ukraińską. Chociaż wczoraj już pojawili się również przedstawiciele polskiego rządu. Ale i te rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Nasi koledzy wyszli właśnie ze spotkania z Ministrem Adamczykiem i Weberem, stroną Ukraińską oraz delegacją z Unii Europejskiej w Dorohusku. Kolejny raz spotkanie zakończyło się fiaskiem. Protestujemy dalej!