Rząd PiS od lat wpychał Polskę w kryzys energetyczny! - Konfederacja

Rząd PiS od lat wpychał Polskę w kryzys energetyczny!

Joanna Suska:
– Szczyt klimatyczny w Dubaju już za około miesiąc. Rada Unii Europejskiej przyjęła wspólne stanowisko. Mianowicie, przedstawiciele rządów będą wzywać do jak najszybszego wyeliminowania dopłat do wydobycia paliw kopalnych.
Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa wraz z pozostałymi szefami analogicznych resortów w Unii Europejskiej. poparła w poniedziałek decyzję o dążeniu do globalnego wycofania paliw kopalnych i przyspieszenia energetycznej transformacji.
Według przedstawicieli rządów tego rodzaju paliwa nie służą zwalczaniu ubóstwa energetycznego, ani zapewnieniu sprawiedliwej transformacji.

– Wcześniej rząd PiS poparł już tak zwany Zielony Ład czy Fit For 55. To są decyzje, którymi od lat rząd PiS wpychał Polskę w kryzys energetyczny i gospodarczy. PiS podpisywał się bez wahania pod planami klimatycznych ideologów.

– Ceny energii rosną. Ceny mieszkań rosną. Mamy utrudnienia w poruszaniu się samochodami w miastach. Do tego dochodzą podatki od samochodów spalinowych. Już niebawem i całkowity zakaz ich rejestracji. Już za kilka lat.

– Minister Moskwa pisze jednak: Walczymy o bezpieczeństwo energetyczne. Dotrzymujemy słowa. Gdyby dało się zbudować elektrownię atomową podczas jednej kadencji Sejmu… Tylko jedną! To wybudowanych byłoby już ich kilka. I to byłoby prawdziwe bezpieczeństwo Polski i Polaków. Bezpieczeństwo energetyczne.

– Na czym więc polega to długofalowe planowanie polityki przez rządzących polityki energetycznej? No wygląda to na szkodzeniu Polakom. I w satysfakcji w zwalaniu winnych na kolejnych rządzących. To jest dość cyniczne podejście. Które pokazuje jak niskich lotów politykę uprawiało latami PiS.

– Nie ma na to zgody Konfederacji! Nie było na to zgody Konfederacji!
Konfederacja zawsze na pierwszym miejscu stawiała interes Polski i Polaków!