Pytanie do premiera: Jaka jest kompletna lista nazwisk członków Rady Ministrów? - Konfederacja

Pytanie do premiera: Jaka jest kompletna lista nazwisk członków Rady Ministrów?

Poseł Michał Wawer z mównicy sejmowej, 25 stycznia 2025 r.

– Jedną z obietnic premiera Donalda Tuska było zakończenie bizantyjskiej polityki personalnej, którą prowadził rząd premiera Morawieckiego. Ograniczenie liczby ministrów i wiceministrów. Prowadzenie rządu taniego, sprawnego, nielicznego i efektywnego.

Niestety, już miesiąc po powołaniu tego rządu widzimy, że nie wyszło! Kolejna złamana obietnica. Po zaledwie miesiącu od powołania tego rządu ten rząd liczy już ponad 100 ministrów i wiceministrów! Według różnych wyliczeń jest to pomiędzy 101 a 109 osób. Nie wiemy dokładnie, ile jest tych osób.

Sądząc po wypowiedziach niektórych ministrów i wiceministrów, medialnych, nie wiemy również do tej pory, czym wiele osób w tym rządzie się właściwie zajmuje. Niektórzy wiceministrowie do tej pory nie mają przydzielonego zakresu kompetencji.

W związku z tym wnoszę, panie marszałku, o przerwę, uzupełnienie porządku obrad o informację prezesa Rady Ministrów o składzie i kompetencjach rządu, i wnoszę o zobowiązanie premiera Tuska do przedstawienia tutaj, teraz, z tej mównicy, kompletnej listy nazwisk członków Rady Ministrów wraz z przypisanymi im kompetencjami.