Problem imigracji? Wiemy co trzeba robić! - Konfederacja

Problem imigracji? Wiemy co trzeba robić!

Krzysztof Bosak podczas wizyty na granicy z Białorusią:
– Jesteśmy na granicy z Białorusią. Dziś jest tutaj spokojnie, ale 2 lata temu byliśmy na progu kryzysu nielegalnej imigracji. Byliśmy tutaj wtedy, by wesprzeć funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy chronili polską granicę. Wtedy nie było żadnego płotu, żadnej zapory. My wiedzieliśmy co się zaczyna, ponieważ kilka lat wcześniej podobny kryzys miał miejsce na granicy Węgier. Jako jedyni polscy politycy pojechaliśmy tam na Węgry na granicę, by obserwować jak służby węgierskie radzą sobie z nielegalną imigracją i zabezpieczają swoje granice.

– Kilka lat później, kiedy ta historia zaczęła się w Polsce, od razu wiedzieliśmy co trzeba robić. Od początku popieraliśmy budowę płotu, budowę muru. Kiedy był postawiony mur od razu apelowaliśmy, że musi być to wzmocnione porządną elektroniką, tak zwaną zaporą perymetryczną. Wyciągaliśmy wnioski z tego, jak inne państwa radzą sobie z zabezpieczeniem swoich granic i jako jedyni z opozycji mieliśmy rację. Budowaliśmy trafne diagnozy.

– Dziś także rozmawialiśmy na przejściu w Bobrownikach i tutaj. Wiemy co trzeba zrobić, żeby naprawdę Polskę zabezpieczyć przed nielegalną imigracją. Ten mur zabezpieczenie granicy, to tylko część problemu. Druga część problemu to jest to, co dzieje się na naszym terytorium. Ci, którzy przebywają tutaj legalnie, którzy często są kurierami, przemytnikami, przewożą ludzi do Niemiec. W Niemczech niektórzy są zatrzymywani w ramach procedury readmisji. Cofani do Polski wchodzą na utrzymanie polskiego podatnika. W zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców zaczyna się wtedy bardzo skomplikowana, dyplomatyczna przepychanka, czy uda się deportować tych ludzi do kraju pochodzenia. Nie wszystkie kraje pochodzenia chcą przyjmować swoich obywateli z powrotem.

– My interesujemy się tą sprawą od wielu lat. Jeżeli chcecie bezpiecznych polskich granic, jeżeli chcecie w Polsce bezpieczeństwa, jeżeli chcecie odpowiedzialnej polityki imigracyjnej, to Konfederacja przedstawiła Pakiet odpowiedzialnej polityki migracyjnej i warto poprzeć Konfederację, żeby te tematy naprawdę nie zostały odpuszczone.

Komentarze (2)