Polityka prowadzona na kolanach zawsze kończy się tak samo! - Konfederacja

Polityka prowadzona na kolanach zawsze kończy się tak samo!

Konfederacja ostrzegała, że takie prowadzenie polityki wobec Ukrainy skończy się dokładnie tak jak się skończyło. Bo polityka prowadzona na kolanach zawsze kończy się tak samo.

I tak prowadzoną politykę na kolanach podsumowuje kolejny odcinek Pelikana, czyli animacji przygotowanej przez Barbarę Pielę. Głosu lektorowi udzielił Stanisław Tyszka.

Ukraina dostała od Polski i Polaków wszystko. Pomoc materialną, zbrojną i również dach nad głową dla setek tysięcy uciekających przed wojną. Życzliwość ze strony całego polskiego narodu, w którym miliony osób starały się pomóc Ukraińcom tak jak mogli. Na ile było ich stać.

Odpowiedź na to wszystko Wołodomyra Zełeńskiego, który na forum międzynarodowym jasno wskazał na Polskę jako na sojusznika Rosji, zakończyła “osobistą przyjaźń” prezydenta Andrzeja Dudy z Zełeńskim. Była też odpowiedzią na politykę prowadzoną przez “sługi narodu ukraińskiego”. Kto chce być sługą, będzie traktowany przez swojego pana jak sługa.

Okazało się, o czym mówiła Konfederacja od początku, że w stosunkach międzynarodowych liczą się interesy. A o interes własnego państwa rząd Morawieckiego i Kaczyńskiego oraz prezydent Duda nie zadbali.

Najnowszy odcinek Pelikana można obejrzeć w mediach społecznościowych: