Ktoś tę katastrofę musi powstrzymać! - Konfederacja

Ktoś tę katastrofę musi powstrzymać!

Krzysztof Bosak w Poznaniu (fragment przemówienia), 3 czerwca 2024 r.

Polacy otwierają oczy! Polacy stają się narodem coraz bardziej świadomym swoich interesów. Dlaczego? Bo sytuacja nas do tego zmusza.

Jeżeli kolejne branże tracą konkurencyjność, tracą rentowność, to nie da się dłużej wierzyć w te złudzenia. I w zeszłym roku przeszła to branża rolna.
Szantażowano nas! Mówiono, rolnicy są filarem poparcia dla Unii Europejskiej, rolnicy najbardziej skorzystali. Nagle okazuje się, że rolnicy już tego nie popierają! Jedziemy przez Polskę i widzimy powywieszane banery na polach, na zabudowaniach gospodarskich. Rolnicy mają tego dość.

Branża przewozowa wysforowała się na pozycję numer jeden w Unii Europejskiej. I zaczęło się blokowanie granic. Przeciwko komu? Przeciwko nieodpowiedzialnym i niepoprzedzonym żadną kalkulacją decyzjom Komisji Europejskiej. I tak branża po branży.

A porozmawiajcie nieoficjalnie na przykład z funkcjonariuszami Straży Granicznej, albo z żołnierzami – są tutaj także pomiędzy nami – czy chcieliby, żeby Unia Europejska przejęła zarządzanie ochroną granic? Oczywiście, że nie! A nawet niektórzy politycy PiS-u są na tyle głupi, żeby w tej kampanii mówić, że trzeba zwiększyć udział czynnika unijnego w ochronie granic. Nie zwiększyć, tylko zmniejszyć! Gdyby Frontex miał coś do powiedzenia, to już byśmy mieli tu korytarz migracyjny.

A porozmawiajcie nieoficjalnie z ludźmi pracującymi w branży energetycznej czy ciepłowniczej. Co tam się szykuje? Jaki strumień pieniędzy z Polski już ucieka i będzie uciekał jeszcze większy z powodu rozszerzenia systemu ETS na ETS 2. To jest katastrofa, do czego jesteśmy prowadzeni. Ktoś tę katastrofę musi powstrzymać.

Zrobi to Konfederacja. Zrobimy to wspólnie. My, którzy już jesteśmy w tej kadrze Konfederacji, z wami, którzy możecie do tej kadry dołączyć. Możecie nas wspierać. Możecie być aktywnymi uczestnikami tego procesu. Chciałbym serdecznie zaprosić was do uczestniczenia w tym, co robimy. Rozważcie dołączanie do partii, które są w Konfederacji. Jak ktoś jest młody, rozważcie działanie w organizacjach młodzieżowych. Szczególnie w takich miastach jak Poznań potrzebujemy dużo ludzi zorganizowanych, żeby odbić te miasta z rąk tych, którzy są mentalnymi zakładnikami lewicy. Którzy nie rozumieją albo z cynizmu działają w duchu programu szkodliwego dla normalnych ludzi. Trzeba przywrócić normalność w polskiej polityce. Przywrócić normalność w życiu społecznym. Przywrócić normalność w życiu gospodarczym. Musimy zrobić to wspólnie i to zrobimy.