Krzysztof Bosak wicemarszałkiem Sejmu - Konfederacja

Krzysztof Bosak wicemarszałkiem Sejmu

Konfederacja będzie miała swojego reprezentanta w Prezydium Sejmu. Wicemarszałkiem Sejmu, rekomendowanym przez Konfederację, został Krzysztof Bosak. Gratulacje.

Konfederacja złożyła wniosek o to, aby liczba wicemarszałków była taka sama jak liczba klubów poselskich. Czyli, aby każdy klub miał swojego wicemarszałka. Podobne wnioski składała również Polska 2050 i Lewica. Ale nie wszystkie zostały złożone w odpowiednim czasie i nie zostały poddane pod głosowanie. Natomiast wszystkie kluby, dotychczas opozycyjne, poparły wniosek o 6. wicemarszałków.

Ostatecznie za tym, aby było 6. wicemarszałków Sejmu głosowało 458 posłów, czyli wszyscy obecni na sali.

W wieczornym głosowaniu na wicemarszałków w głosowaniu nad kandydaturą Krzysztofa Bosaka głosowało 452 posłów. Za było 272 posłów, przeciw 27, od głosu wstrzymało się 153 posłów. Tym samym Krzysztof Bosak został wicemarszałkiem Sejmu.

Gratulacje Krzysztofowi Bosakowi złożył Przewodniczący koła poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka.
Gratulacje dla Krzysztofa Bosaka z okazji wyboru na Wicemarszałka Sejmu RP X kadencji! I to największą liczbą głosów. 1,5 miliona wyborców Konfederacji ma swojego przedstawiciela w Prezydium Sejmu.

Sam Krzysztof Bosak, również na Twitterze, złożył podziękowania za wybór na wicemarszałka.
Dziękuję za wysokie poparcie w głosowaniu na funkcję wicemarszałka Sejmu! To ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Zrobię wszystko aby dobrze reprezentować 1,5 miliona wyborców Konfederacji oraz aby wszyscy pozostali obywatele mieli powody do dumy z mojej pracy w Prezydium Sejmu!

Komentarze (12)