Krzysztof Bosak podczas debaty w TVP. To trzeba zobaczyć! - Konfederacja

Krzysztof Bosak podczas debaty w TVP. To trzeba zobaczyć!

Sławomir Mentzen zamieścił konkretny komentarz do tego jak została zorganizowana dzisiejsza debata w TVP i jak była prowadzona.
“Po tej parodii debaty chyba każdy już widzi, że TVP nadaje się tylko do likwidacji. Nawet małe portale internetowe robiły lepsze i uczciwsze debaty w tej kampanii niż TVP. Zlikwidować TVP!” – napisał na serwisie X współprzewodniczący Konfederacji.

Pomimo tego, że prowadzący reprezentowali interesy obozu władzy, przedstawili de facto rządowy przekaz pod pretekstem pytań, to drugi współprzewodniczący Konfederacji, Krzysztof Bosak zachował się profesjonalnie i merytorycznie. Warto posłuchać co miał do powiedzenia.

– Musimy być mądrzy przed szkodą, nie możemy popełnić błędów Zachodu. Pakt migracyjny trzeba odrzucić!

– My proponujemy oszczędność, w pierwszej kolejności – zero socjalu dla Ukraińców! To nie może być tak, że polski podatnik finansuje 500 plus, 800 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, 300 plus, kredyty 2%, żeby Ukraińcy nabywali tu nieruchomości. Za dużo tego! Nie stać nas na to!

– Polska musi być silna! Polska musi być uzbrojona! Ale ktoś to jeszcze musi obsługiwać! W tej chwili mamy do czynienia z propagandą sukcesu, to znaczy, że rząd z 8 lat swojej władzy 6-7 przespał, a w momencie kiedy zaczął się kryzys na granicy z Białorusią – obudził się i wpadł w szał zakupowy!

Mamy wysoką inflację i właśnie weszliśmy w recesję! 42% więcej firm w tym roku chce się wyrejestrować, niż w poprzednim! To nie przypadek! Rząd sam niszczył w Polsce miejsca pracy!

– Polska potrzebuje uczciwej debaty, na temat tego skąd mają się wziąć pieniądze, za które będziemy otrzymywali emerytury! Mamy jeden z najniższych wieków emerytalnych w Europie!

Lasy to są aktywa strategiczne dla całej gospodarki! Nie należy ich sprzedawać! Nie należy ich prywatyzować!

– Konfederacja jest prawdziwą alternatywą. Jedyna siła polityczna, która proponuje zmianę generacyjną, zmianę jakościową i zmianę mentalną,
– wolność gospodarczą,
– proste i niskie podatki,
– dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców,
– tańsze mieszkania,
– konstytucyjną ochronę gotówki!