Krzysztof Bosak ostro o rządzie PiS i Morawieckim - Konfederacja

Krzysztof Bosak ostro o rządzie PiS i Morawieckim

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w programie Onet Rano Raport, 8 grudnia 2023.

O PiS i Suwerennej Polsce
Realizowali program zupełnie odmienny od tego, co obiecywali wyborcom. Doskonałym przykładem jest awantura w Warszawie o Strefę Czystego Transportu, czyli zakazie wjazdu dla ludzi, którzy mają trochę mniej pieniędzy na nowe auta! Ci ludzie mają już nie wjeżdżać do centrum Warszawy. To nie dotyczy w sumie tylko biednych ludzi. Ja i żona mamy dwa auta i prawdopodobnie jedno z nich nie wjedzie po regulacjach Trzaskowskiego! A to dlatego, że takie przepisy stworzył rząd PiS-u. O tym się nie mówi. To rząd PiS-u dał podstawy do robienia tak antyobywatelskich regulacji. To jeden z setek przykładów!

O Morawieckim
– Nigdy nie rozważaliśmy robienia jakiegokolwiek rządu z Mateuszem Morawieckim. Dla nas to jest człowiek, który się niczym nie różni od polityków Platformy! To jest gość, który doradzał Tuskowi. Który podziela większość poglądów, które ma Tusk i po prostu został, w wyniku jakiegoś horrendalnego nieporozumienia, wykreowany przez media na twarz czegoś, co jest nazywane zupełnie błędnie “prawicą”!
PiS i media głównego nurtu tutaj bardzo ładnie współpracowały, dlatego, że miały dokładnie ten sam interes. To znaczy, żeby faceta z bankowości o absolutnie centrowych, głównonurtowych poglądach przedstawiać jako jakiegoś lidera tzw. prawicy. Kompletne nieporozumienie!

Cała rozmowa w programie Onet Radio Raport z wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem na kanale YouTube

Komentarze (3)