Konfederacja mówi NIE wysyłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę! - Konfederacja

Konfederacja mówi NIE wysyłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę!

Anna Bryłka w Radio Wnet związku z pomysłami wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę, 27 lutego 2024 r.

Red.: Prezydent Andrzej Duda powiedział, że przywódcy mówili o ewentualnym wysłaniu wojsk państw europejskich na Ukrainę. Jak na to patrzy Konfederacja?
– Na wysłanie polskich wojsk na teren Ukrainy na pewno krytycznie. Co do tego nie ma wątpliwości. Przede wszystkim musimy cały czas wzmacniać nasze bezpieczeństwo militarne.

Red.: A tym nie wzmocnimy?
Już wystarczająco dużo pomogliśmy Ukrainie militarnie, przyjmując uchodźców, pomagając finansowo, wysyłając broń.

Red.: A jeśli Ukraina przegra?
– To też musimy być gotowi na taki scenariusz. Przede wszystkim musimy zagwarantować nasze bezpieczeństwo militarne.

Red.: Czyli Konfederacja, jeżeli będzie taki pomysł europejski, że wspomagamy także wojskowo Ukrainę, to Konfederacja będzie mówić nie?
– Tak, tak, wysyłaniu polskich żołnierzy na Ukrainę NIE.