Kołodziejczak potrzebował rolników tylko do tego, aby Tusk dał mu poselski mandat - Konfederacja

Poseł Witold Tumanowicz, wystąpienie w Sejmie w dniu 25 stycznia 2024 r.

– Wczoraj przez cały kraj przetoczył się wielki protest rolników, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec masowej, niekontrolowanej fali importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz szaleńczej polityki klimatycznej forsowanej przez Unię Europejską. Słusznie argumentowali, że europejscy decydenci w imię politycznej poprawności i religii klimatyzmu wkrótce doprowadzą rolnictwo do zagłady, nie tylko polskie – protesty rolników nasilają się w całej Europie.

Z czego właściwie wynikają problemy polskich rolników? Przecież w kampanii wyborczej wszyscy zabiegają o ich głosy. Minister Michał Kołodziejczak z byłym ministrem Januszem Kowalskim nieustannie gardłują na sali sejmowej w obronie polskich rolników. Donald Tusk obiecuje zatrzymanie importu ukraińskiego zboża, a Mateusz Morawiecki asertywną politykę unijną.

Ale cały ten Wasz wyborczy serial kończy się wtedy, gdy trzeba zabrać głos w Brukseli czy Strasburgu. Wtedy nagle ciśnienie spada, a polski przedstawiciel wraca do kraju na tarczy. Bo kierują wami kompleksy i niemoc! Nie jesteście w stanie skutecznie prowadzić polskiej polityki. Za cenę sympatii w eurokołchozowej klasie jesteście w stanie sprzedać wszystko, za czym tutaj się opowiadacie! Mamicie i okłamujecie rolników od lat. Sympatii i tak nie uzyskacie, bo pozwalacie brukselskim biurokratom sobą pomiatać! Zarówno wcześniej PiS jak i obecnie PO.

Konfederacja od początku kryzysu stoi po stronie interesu polskiego rolnika i będzie tam stać niezależnie od tego, jaki będzie nastrój prezydenta Zełenskiego czy europejskich komisarzy! Drodzy rolnicy, nie dajcie się zwieść wiceministrowi w ciągniku, który potrzebował Was tylko do tego, żeby Donald Tusk dał mu poselski mandat! PiS-PO jedno zło!