Klęcznik dla Dudy! Żeby wygodnie mu się słuchało Zełeńskiego - Konfederacja

Klęcznik dla Dudy! Żeby wygodnie mu się słuchało Zełeńskiego

Konferencja prasowa Konfederacji pod Pałacem Prezydenckim.

Witold Tumanowicz:
– We wtorek ma dojść do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Zełeńskim na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent Duda mówi o tym, że głównym tematem będzie bezpieczeństwo Ukrainy, przyjęcie Ukrainy do NATO. Natomiast jest niewiele mowy o polskim interesie narodowym, o tym co Polska będzie miała z tej sesji. I z jakimi sprawami polskimi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jedzie na to Zgromadzenie.

– Skoro prezydent Andrzej Duda ma zamiar występować tam w interesie Ukrainy to może to spotkanie z prezydentem Zełeńskim będzie odbiorem rozkazów, które mu przekaże prezydent Zełeński. Dlatego przekazujemy prezydentowi Dudzie, zaraz po konferencji zaniesiemy ten klęcznik do biura podawczego kancelarii Prezydenta, żeby prezydentowi Andrzejowi Dudzie było po prostu wygodnie słuchać tego co mu prezydent Zełeński ma do powiedzenia, do przekazania.

– Czy przesadzamy? Nie. Za rzadko mówi się o występowaniu w interesie Polski. Politycy PiS-u mówią o tym, że są “sługami narodu ukraińskiego”, że są sługami Ukrainy, a nie mówią o tym co chcą załatwić dla Polski i dla Polaków. (…)
Ukraina walczy o swoje interesy. Nie przejmuje się Polską w żaden sposób. I Polska też powinna dbać o swoje własne interesy narodowe.