Czekają nas ciekawe czasy pod rządami liberalno-socjalistycznej i konserwatywno-postępowej koalicji - Konfederacja

Czekają nas ciekawe czasy pod rządami liberalno-socjalistycznej i konserwatywno-postępowej koalicji

Sprzeczne programy, a w zasadzie sprzeczne obietnice wyborcze. Wzajemnie zaprzeczające sobie wypowiedzi polityków. To wszystko charakteryzuje przyszłą koalicję rządową Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, PSL i Lewicy.

Ale ten festiwal sprzeczności jeszcze się nie skończył. Właśnie senator Lewicy, współprzewodnicząca Partii Razem, Magdalena Biejat zapowiedziała, że trzeba się będzie zabrać za skontrolowanie osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, bo takie osoby, pracujące na zasadach B2B, “oszukują po prostu, żeby unikać podatków i współodpowiedzialności”. Czyli ciężko pracujący Polacy, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą i zawierają umowy z innymi, większymi podmiotami gospodarczymi, to już nie tylko podejrzani, ale wprost oszuści.

Tak! Magdalena Biejat mówiła wprost dla Wirtualnej Polski co myśli o Polakach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą:
– Jeżeli ktoś chodzi do pracy, spełnia zasady etatu, chodzi do tego samego miejsca, w godzinach pracy, wykonuje jakąś konkretną pracę, a jednocześnie udaje, że jest jednoosobową działalnością gospodarczą, po to żeby unikać podatków, no to to jest oszustwo.

Tymczasem z drugiej strony Koalicja Obywatelska obiecuje, że właśnie takie osoby dostaną ulgi. Oczywiście nie wszystkie, ale jedna z grup zawodowych, a mianowicie informatycy. Tych Lewica nie będzie potem kontrolować jak już będzie w rządzie?

Krótkie, nieco ironiczne komentarze do tych wszystkich zapowiedzi przyszłych koalicjantów, zamieścił na serwisie X, Sławomir Mentzen:
Lewica zapowiada test przedsiębiorcy i podwyższenie podatków dla Jednoosobowej Działalności Gospodarczej. W tym samym czasie PO mówi o ulgach dla programistów na Jednoosobowej Działalności Gospodarczej. Czekają nas niesamowicie ciekawe czasy pod rządami liberalno-socjalistycznej i konserwatywno-postępowej koalicji.

Z dzisiejszych wypowiedzi przyszłych koalicjantów wynika, że rząd musi się zastanowić, czy w końcu ulżyć podatkowo tym oszustom przedsiębiorcom 🙂

Komentarze (1)