Bosak z Forum Ekonomicznego w Karpaczu: PiS strzelił focha! - Konfederacja

Bosak z Forum Ekonomicznego w Karpaczu: PiS strzelił focha!

5 września
Ruszyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Uczestniczyłem dziś w dwóch panelach – o liberalizmie prowadzonym przez Roberta Gwiazdowskiego i o przywództwie w Europie prowadzonym przez Zbigniewa Girzyńskiego.
Ta druga dyskusja była niesamowita. Jeśli ktoś miał wątpliwości dlaczego obecny rząd jest nieskuteczny w UE to słuchając jej mógł to bardzo jasno zobaczyć.

7 września
Informacje zza kulis Forum Ekonomicznego w Karpaczu, po tym jak PiS strzelił focha i wycofał się z udziału, bo marszałek Witek nie została Człowiekiem Roku:

Premier Morawiecki był na Forum umówiony na wspólną konferencję z firmą otwierającą fabrykę w Polsce i spotkanie z dwoma członkami zarządu Intela ws. fabryki pod Wrocławiem. Na to spotkanie przylecieli oni specjalnie z innych kontynentów. Pochodzili po Forum i właśnie wracają do domu.

• Na spotkanie z ministrem cyfryzacji Cieszyńskim także przyleciało kilku dyrektorów z ważnych firm z branży. Niestety minister również nie pojawił się na umówionych punktach programu.

Ludzie pracujący w firmach obsługujących inwestorów i kontakty biznesu z rządem załamują ręce – takie sytuacje nie zdarzają się pierwszy raz. Brak słowności i profesjonalizmu stają się znakiem firmowym polskich decydentów.

• Na Forum Ekonomicznym byli także przedstawiciele innych strategicznych branż, którzy rozważają kraje naszego regionu, pod kątem lokalizowania nowych inwestycji. Obserwują i wyciągają wnioski. Warto dodać, że rząd PiS, który zignorował najważniejszą konferencję polityczno-gospodarczą w swoim własnym kraju, nie miał problemu by wydać ogromne pieniądze na próby lansowania się w Davos czy w Londynie, nie osiągając tam żadnych zauważalnych rezultatów i przyciągając jedynie urzędników ze swoich własnych delegacji i instytucji.

Zdjęcie: Twitter/Krzysztof Bosak

Komentarze (1)