Albo KONFEDERACJA, albo UKŁAD, który funduje Polakom piekło! - Konfederacja

Albo KONFEDERACJA, albo UKŁAD, który funduje Polakom piekło!

Ewa Zajączkowska-Hernik w debacie Polsat News.

– Doskonale wiemy, że system emerytalny oparty na ZUS-ie wymaga gruntownej reformy. Moje pokolenie, które obecnie pracuje na umowie o pracę, na umowie zlecenie, czy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, wie i liczę się z tym, że emerytury prawdopodobnie na oczy nie zobaczy lub będzie ona dramatycznie niska, bo będzie wyrównana do jednego poziomu, do poziomu tzw. emerytury obywatelskiej, mimo tego, że teraz obecnie płacimy około 900 złotych miesięcznie składki emerytalnej w ramach ZUS-u. Skandalem jest również to, że ci, którzy przez kilka lat odkładają pieniądze na swoje emerytury, mają problem z pozyskaniem pieniędzy, jeżeli nie pracują odpowiedniej ilości lat, ponieważ wyrok Sądu Najwyższego z dnia 24 stycznia 2013 r. mówi wprost, że składki ZUS nie są własnością obywateli i nie podlegają przepisom o ochronie własności. Dziś ZUS cieszy się, że jest wypłacalność emerytur, ale nikt nie myśli o tym, co będzie, kiedy trzeba będzie tym Ukraińcom właśnie emerytury wypłacić.

Podatek inflacyjny zjadł emerytom około 4000 złotych rocznie. Prawo i Sprawiedliwość oddało emerytom tylko 2500 złotych rocznie w postaci trzynastej, czternastej emerytury. Jest to zwykła korupcja polityczna i wyborcza. Propozycje Konfederacji są jasne, waloryzacja emerytur o wskaźnik inflacji, to jest sprawiedliwa propozycja, zero PIT i zero ZUS dla aktywnych emerytów, którzy chcą na emeryturze podjąć jeszcze zatrudnienie. Szanowni Państwo, mamy w Polsce kryzys demograficzny i to nie podlega absolutnie żadnej dyskusji. Jednak ten kryzys demograficzny wynika przede wszystkim ze zmian kulturowych.

– Zgodnie z sondażem przeprowadzonym dla ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, aż 22% ankietowanych po prostu nie czuje potrzeby posiadania dziecka, 15% chce być niezależnymi, 14% uważa, że dziecko to zbyt duża odpowiedzialność. Wobec tego mamy do czynienia z bardzo poważną zmianą kulturową, której nie da się zmienić różnymi programami socjalnymi czy budową większej ilości żłobków. Po prostu Polacy z jakiegoś powodu nie chcą posiadać dzieci. I to chociażby wynika z tego, że w Polsce istnieje niestety brak stabilności finansowej, brak stabilności prawnej, a kobiety, które decydują się na dziecko, bardzo często mierzą się z patologią Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który w momencie, gdy są na etacie bądź na jednoosobowej działalności gospodarczej, ściga je na urlopach macierzyńskich czy zwolnieniach chorobowych, doszukując się u kobiet oszustw! I to jest skandaliczne, z tym Konfederacja chce skończyć.

Kobiety boją się w Polsce rodzić dzieci, chociażby przez to, co wszystkie partie, poza Bezpartyjnymi Samorządowcami, zgotowały kobietom w trakcie pandemii. Wydałyśmy najnowszy raport “Łamanie standardów opieki okołoporodowej w Polsce pod pretekstem epidemii SARS-CoV-2”. Kobiety nie mogły rodzić razem z mężami. Kobiety były odseparowane od swoich noworodków, rodziły w miasteczkach i do tego doprowadziły wszystkie partie obecne tutaj, poza Konfederacją. Szanowni Państwo, Konfederacja w sprawie waloryzacji świadczenia 500+ do kwoty 800+ ma stanowisko bardzo jasne. Jesteśmy przeciwni dodruku pustego pieniądza i jesteśmy przeciwni napędzania inflacji poprzez wypuszczenie na rynek kolejnych miliardów złotych napędzających konsumpcję. Jednak świadczenie 500+ powinno oczywiście pozostać jako wsparcie dla rodzin.

– Kiedy rozmawiam z ludźmi podczas kampanii wyborczej, ludzie mówią wprost “Mamy dosyć rozdawnictwa. Mamy dosyć przekupywania nas naszymi własnymi pieniędzmi. Mamy dosyć drożyzny, która została spowodowana właśnie tym dodrukiem pieniądza w trakcie pandemii. I w trakcie kampanii wyborczej, kiedy rząd stosuje najzwyczajniej w świecie bezczelną korupcję polityczną!”

– My mamy program dla młodych mam, zero PIT dla osób prowadzących działalność gospodarczą i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, by młoda mama, zajmując się dziećmi w domu, mogła również podjąć jakieś działanie, które doprowadzi do zwiększenia jej dochodów w budżecie gospodarstwa domowego bez obawy, że przekroczy próg.

Przestańmy uzależniać obywateli Polski od widzimisię polityków i od tego, czy jakaś partia zostawi 500+, czy zlikwiduje 500+, czy zwaloryzuje 500+, czy też nie, bo w tym momencie mamy do czynienia z sytuacją, gdy ludzie boją się głosować na inne partie, bo boją się, że zostaną odebrane świadczenia, co jest manipulacją polityczną. Zerowy PIT dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców pozwoli matkom zarabiać więcej pieniędzy bez obawy, że przekroczą jakiś próg, bądź nie zmieszczą się w nie rejestrowanych działaniach.

Konfederacja jest partią konserwatywną, więc wobec związków partnerskich podejście ma takie, że małżeństwo to rzeczywiście związek kobiety i mężczyzny. In vitro nie jest metodą na rozwiązanie problemu demografii, tak jak powiedziałam, problem demografii wynika ze zmian kulturowych, dlatego in vitro nie powinno być finansowane z budżetu państwa. Konfederacja również jest za ochroną życia. Natomiast nie zamierzamy zaostrzać prawa aborcyjnego, ale też nie zamierzamy go liberalizować, by aborcja stała się jedną z metod antykoncepcji.

– Natomiast tak jak pokazałam wcześniej już ten raport, w tym raporcie są bardzo konkretnie wykazane problemy, z którymi borykały się kobiety w trakcie pandemii, czyli brak porodów rodzinnych, separacja noworodków od matek, brak informacji o stanie zdrowia dziecka po porodzie, brak naturalnego karmienia, cesarskie cięcie ze względu na covid-19. I z tymi problemami, szanowni państwo, kobiety mierzą się do dziś na polskich porodówkach! To nie jest tylko i wyłącznie wynik zaniedbań w związku z pandemią covid-19. Dziś również kobiety mają te same problemy.

Temat psychiatrii dziecięcej, ja mam pytanie niestety do Pani minister Maląg, która niestety nie będzie w stanie mi teraz odpowiedzieć, co stało się z 4,5 miliardami złotych, które NFZ “zaoszczędził” na tym, że nie zrealizował planowanych zabiegów i uniemożliwił ludziom dostęp do lekarzy specjalistów? Dlaczego te pieniądze nie zostały przeznaczone na wzmocnienie psychiatrii dziecięcej? Dziś przez to, że wszyscy głosowaliście za zamknięciem dzieci w domach, samobójstwa wśród dzieci są bardzo…

– Tylko Konfederacja jest realną alternatywą dla układu, który rządzi nami od wielu, wielu lat. Konfederacja jest w stanie zbić bardzo potężny klin między układ PiS-u, Platformy Lewicy i PSL-u! Zwróćcie Państwo uwagę na to, że wszystkie te partie już albo rządziły, albo miały wpływ na rząd, a w Polsce dalej mamy bardzo duży problem z drożyzną, mamy duży problem z bezpieczeństwem finansowym itd. Więc jak widać, te partie nie mają absolutnie żadnego pomysłu, poza dosypywaniem kolejnych pieniędzy i pompowaniem inflacji w polski system funkcjonowania państwa. Wszystkie te partie głosują dokładnie tak samo w fundamentalnych sprawach, zamykając nas w domach, fundując nam drożyznę, fundując horrendalne rozdawnictwo!

I tylko Konfederacja, tak jak powiedziałam, jest realną alternatywą dla tego układu, który bardzo świetnie dogaduje się w Sejmie, głosuje identycznie w kluczowych sprawach i funduje nam Polakom piekło.

Komentarze (1)