"Ukraińcy publicznie czołgają polityków PiS" - Konfederacja

“Ukraińcy publicznie czołgają polityków PiS”

Mocne komentarze polityków Konfederacji po tym jak polski ambasador na Ukrainie, Bartosz Cichocki, został wezwany “na dywanik” do ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Marek Tucholski: Ukraińcy publicznie czołgają polityków PiS. Padają słowa o zdradzie i przymuszaniu do eutanazji. Rząd PiS, a przy tym, niestety, Polska płaci cenę, za nawiną i skrajnie proukraińską politykę z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Poseł Konfederacji Krystian Kamiński również skomentował sposób prowadzenia polityki zagranicznej przez rząd PiS:
Podstawowy błąd polskiej polityki polega na tym, że nam się wydaje, że potrafimy lepiej zdefiniować interes narodowy innych państw niż oni samo. Nie potrafimy.

Na działania władz ukraińskich zareagowało polskie ministerstwo spraw zagranicznych, które do swojej siedziby zaprosiło ambasadora Ukrainy. Takie zachowanie skomentował celnie poseł Stanisław Tyszka:
Oni są jak dzieci. Najpierw pozwolili na takie zachowania Ukraińców nieodpowiedzialną polityką i romantycznym nastawieniem, a teraz niby będą karcić za to, do czego sami doprowadzili i na własnej piersi wyhodowali.