Tusk przeniósł politykę niemiecką na grunt Polski - Konfederacja

Tusk przeniósł politykę niemiecką na grunt Polski

Krystian Kamiński w Telewizji Republika.

O dyplomacji uprawianej przez obecny rząd
– Dwa miesiące temu w Polsce był kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Podpisany został plan działania. Tylko ten plan działania wyglądał tak, że kanclerz Scholz reprezentował Niemcy, i Donald Tusk również reprezentował Niemcy!

Po prostu w tym planie działania wyszło na to, że Polska nie ma żadnych interesów, które chce na Niemcach wywrzeć. Nie chce żadnych swoich interesów przeforsować. A Niemcy po prostu forsują po kolei wszystko, co chcieli, w ramach właśnie tego planu działania, który został przecież podpisany. To oficjalny dokument, każdy może go zobaczyć.

Nawet temat reparacji został całkowicie pogrzebany. Niemcy nic w zamian nawet nie zaoferowali. Po prostu było jakby przyznanie się do tego, że my wam nic nie damy, a Donald Tusk stanął: no właściwie to i tak nie możecie tego jakkolwiek zrekompensować, więc zapomnijmy o tym. Również żadne polskie interesy, duże inwestycje, które stoją kością Niemcom, widać, że nie będą realizowane.

Także widać, że ta polityka Donalda Tuska wygląda tak, jakby po prostu przeniósł politykę niemiecką na grunt Polski. Niestety, dokumenty, faktyczne działanie, wszystko na to wskazuje, że Donald Tusk reprezentuje po prostu niemiecki interes w Polsce, a nie polski [w Niemczech].

O zaufaniu Berlina do Tuska
– Tylko przypomnę, że ten Campus, który Trzaskowski organizował, był częściowo finansowany przez niemiecką instytucję Konrada Adenauera! W związku z tym tutaj nie trzeba mówić o kredycie zaufania, to jest po prostu realne wpływ na to, jak funkcjonuje środowisko Trzaskowskiego, Tuska.