Tusk pozwolił na obrażanie przez Scholza ofiar II wojny światowej - Konfederacja

Tusk pozwolił na obrażanie przez Scholza ofiar II wojny światowej

Bartłomiej Pejo na konferencji prasowej Konfederacji.

– Donald Tusk pozwolił na obrażanie ofiar II wojny światowej, obrażanie ofiar przez kanclerza Scholza poprzez propozycje, jakieś odszkodowania dla tych osób, które ocalały w trakcie II wojny światowej. Mam propozycję: poczekajmy jeszcze 8-10 lat, nie trzeba będzie w ogóle niczego wypłacać.

Chciałbym przytoczyć wypowiedź przewodniczącego Borysa Budki z września 2022 roku: Możliwe reparacje od Niemiec może zapewnić tylko rząd Platformy Obywatelskiej. A wczorajsza wypowiedź pana premiera Tuska? Jak to powiedział: Kanclerz Scholz mówi otwarcie – i to jest zaleta tego spotkania – że reparacje z punktu widzenia Niemiec są zamknięte i ma argumenty na rzecz tej tezy. Takie słowa wypowiedział Donald Tusk!

A więc czyje interesy reprezentuje pan premier Donald Tusk? (…)

Wychodzi tak naprawdę na to, że premier polskiego rządu reprezentuje interesy Niemiec, a nie Polski. Nie dba o nasze granice, nasze bezpieczeństwo, dba jedynie o interesy Niemiec. W przypadku wczorajszego spotkania ewidentnie jest to reprezentowanie interesów nie naszego kraju.

Najlepiej będzie jak pan Donald Tusk jak najszybciej skończy reprezentowanie naszego kraju jako premier polskiego rządu. Dość polityki zagranicznej prowadzonej na kolanach przez Platformę Obywatelską i całą koalicję rządzącą.