Ta sytuacja nadal destabilizuje ceny na rynku produkcji rolnej - Konfederacja

Ta sytuacja nadal destabilizuje ceny na rynku produkcji rolnej

Poseł Parlamentu Europejskiego Tomasz Buczek na serwisie X.

Na prośbę rolników z Oszukanej Wsi odwiedziliśmy samorządowców w powiecie przemyskim oraz sprawdziliśmy sytuacje na przejściu granicznym w Medyce gdzie na bocznicy kolejowej trwa przeładunek tranzytowanego do portów bałtyckich zboża (zachodnich koncernów) wyprodukowanego na Ukrainie.

Sytuacja napływu towarów, w tym między innymi zboża, odbywa się z zachowaniem procedur i przepisów jakie obowiązują – informują celnicy. Niestety, ale przepisy, na które zgodziły się wszystkie opcje polityczne poza Konfederacją, wpływają nadal na destabilizację cen na rynku produkcji rolnej.

Rolnicy nadal z niepokojem patrzą w przyszłość. Ceny są niskie, a poprawy jakościowej pracy politycznej w ministerstwach po zmianie władzy nie widać. Tym samym nie ma efektów potrzebnych zmian o których, czy to politycy PSLu, czy to Michal Kołodziejczak, tyle jeszcze rok temu mówili.