„Spotkanie Grzegorza Brauna z Morawieckim może być ciekawe i widowiskowe” - Konfederacja

„Spotkanie Grzegorza Brauna z Morawieckim może być ciekawe i widowiskowe”

To już drugie nagranie z nowej serii programów Sławomira Mentzena pt. Mentzen grilluje.

Na samym początki prezes Nowej Nadziei mówi o dzisiejszym spotkaniu z premierem Morawieckim na które wybiera się delegacja Konfederacji pod przewodnictwem Krzysztofa Bosaka. Sławomir Mentzen wyjaśnia dlaczego on sam nie idzie na to spotkanie. Wcześniej zresztą jasno deklarował swoje stanowisko i do premiera Morawieckiego za pośrednictwem mediów społecznościowych wysłał jasny komunikat: Nie mamy o czym rozmawiać.
Odnosząc się zaś do dzisiejszego spotkania z premierem i obecności na nim Grzegorza Brauna, skomentował:
– Przyznaję, że takie spotkanie pomiędzy premierem Morawieckim a Grzegorzem Braunem może być widowiskowe. I być może będzie ciekawie.

Kolejnym tematem odcinka był temat pracy w Sejmie. A dokładnie jak się w tym Sejmie marnuje czas i pieniądze jakie idą z budżetu państwa na ten Sejm.
– Muszę Wam powiedzieć, że to marnotrawstwo, które się tam odbywa jest naprawdę wielkiej skali.

Mentzen podaje konkretne przykłady jak wygląda to marnotrawstwo, ale również to o czym mówi pokazuje do jakich absurdalnych sytuacji dochodzi w izbie ustawodawczej.

Sławomir Mentzen pociągnął również temat z pierwszego odcinka “Mentzen grilluje”, temat “wykluczenia cyfrowego posłów” w którym m.in. wyjaśniał posłom wykluczonym cyfrowo jak można kupić bilet na pociąg przez Internet.

W odcinku poruszył również sprawę swojego udziału w sejmowej komisji finansów publicznych oraz innych wydarzeń jakie miały miejsce w Sejmie.