Poprzemy powstanie komisji śledczej do zbadania afery wizowej - Konfederacja

Poprzemy powstanie komisji śledczej do zbadania afery wizowej

Konferencja prasowa Konfederacji, na temat powołania komisji śledczej do zbadania afery wizowej, z udziałem rzecznik prasowej Konfederacji Ewy Zajączkowskiej-Hernik oraz posła Krzysztofa Mulawy, 19 grudnia 2023.

Krzysztof Mulawa:
– Domagamy się rozliczenia masowej i niekontrolowanej imigracji. Jako Konfederacja domagamy się również rozpoczęcie otwartej debaty publicznej na temat skutków masowej, niekontrolowanej imigracji w Polsce. Musimy to sobie jasno powiedzieć i stale powtarzać, że masowa niekontrolowana imigracja – niezależnie od tego czy jest ona legalna czy ona jest nielegalna prowadzi zawsze do nieodwracalnych trwałych skutków w tkance społecznej. Widzimy to po krajach Europy Zachodniej. I my jako przedstawiciele narodu, posłowie Konfederacji mamy obowiązek działać w taki sposób, aby nie popełniać błędów krajów Europy Zachodniej.

Przypomnijmy, że afera wizowa, która wybuchła latem tego roku, powstała w gmachu ministerstwa spraw zagranicznych, przy udziale polityków PiS-u i polegała na korupcjogennym procederze, zarabianiu na pieniędzy na masowej imigracji.

Konfederacja chce realnego rozliczenia polityków PiS-u i afery wizowej. I dlatego dzisiaj nasze stanowisko będzie oczywiście takie, że będziemy głosowali za powstaniem komisji śledczej (…).