Polska Policja stanęła po stronie ukraińskich przewoźników! „To łamie sens strajku” - Konfederacja

Polscy transportowcy protestują a Polska Policja w tym czasie pomaga ukraińskim ciężarówkom omijać blokady protestujących. Czy dzieje się to za zgodą i decyzją władz? Czy wynika to z nacisków PiS-u?

Sprawę na serwisie X opisuje działacz Konfederacji, Tomasz Buczek:

Kilka informacji z wczorajszej [23 listopada] wizyty w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim gdzie w interwencji towarzyszyłem posłowi Witoldowi Tumanowiczowi. Wojewodę reprezentował Radosław Wiatr. Po wizycie dotarły do mnie dokumenty od transportowców jakie wydobyli oni od Wójta Radymna.

Na pytanie kto odpowiada za „przeprowadzanie” ukraińskich tirów z ominięciem Strajku Przewoźników nie mogliśmy wydobyć informacji. Przekazano nam iż codziennie na zebraniach sztabu kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego zapadają „rekomendacje” co do potrzebnych działań.

Dopytywaliśmy co oznacza „rekomendacja”. W odpowiedzi usłyszeliśmy iż rekomendacja to oczywiście nie jest polecenie. Tym samym Podkarpacki Urząd Wojewódzki umywa ręce od wszystkiego o co pretensję mają do podkarpackiej Policji przedstawiciele Strajku Przewoźników. A tym są prowadzone przez policję konwoje ukraińskich ciężarówek co łamie sens strajku.

Przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego zaprzeczają w sprawie nacisków politycznych ze strony PiS czy przedstawicieli państwa i instytucji Ukrainy. Co za tym idzie całkowitą odpowiedzialność za konwojowanie ukraińskich tirów ponosi według urzędników Urzędu Wojewódzkiego Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Skandalem jest to do czego dotarli wczoraj przewoźnicy ze Strajku Przewoźników u wójta gminy Radymno. Komendant Powiatowy Policji z Jarosławia wnioskuje już drugi raz o rozwiązanie strajku! Ostatnie pismo z 22 listopada.

Będziemy dopytywać korespondencyjnie i wizytami w KPP w Jarosławiu i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w sprawie rzekomych „rekomendacji” z Urzędu Wojewódzkiego. My widzimy różnicę pomiędzy rekomendacją a poleceniem.

Na zdjęciu: Kolumna ukraińskich ciężarówek przeprowadza przez Polską Policję w celu ominięcia protestu polskich przewoźników.