Polakom podano wadliwe szczepionki na Covid! Dlaczego ich nie wycofaliście? - Konfederacja

Polakom podano wadliwe szczepionki na Covid! Dlaczego ich nie wycofaliście?

W debacie Super Expressu z ramienia Konfederacji wziął udział Michał Wawer, który ostatecznie wygrał tą debatę. Zmiażdżył merytorycznie, według biorących udział w sondzie czytelników SE, pozostałych kandydatów.

Ten fragment debaty jest jednak szczególny. Michał Wawer zadał istotne pytanie przedstawicielce PiS, p. Józefie Szczurek-Żelazko, która w okresie pandemii COVID była wiceministrem zdrowia:
– Była pani wiceministrem zdrowia w okresie epidemii COVID. Według najnowszego raportu NIK, 117 tys. Polaków podano szczepionki na COVID pochodzące z wadliwych, niebezpiecznych serii, które Europejska Agencja Leków zgłosiła Polsce, że powinny być wycofane. Dlaczego nie wycofaliście wadliwych szczepionek Moderny i Johnson & Johnson? Dlaczego do tej pory to ukrywaliście, czekając aż dopiero NIK się do tego dogrzebie? I co ma Pani do powiedzenia 100 tys. Polaków, których życie i zdrowie naraziliście na niebezpieczeństwo?

Czy przedstawicielka PiS odpowiedziała na to pytanie? Bynajmniej. Mówiła o tym, że wszystkie szczepionki jakie otrzymywali Polacy, były takie same jakie otrzymywali obywatele w innych krajach Europy. Poseł PiS nie podjęła w ogóle tematu wadliwych szczepionek. Tego, że w sposób w pełni świadomy narażone zostało życie i zdrowie tych, którzy otrzymali te szczepionki

Michał Wawer ostro skomentował taką “odpowiedź” przedstawicielki PiS:
– Pani poseł, pani nie odpowiedziała na pytanie. Ja nie mówiłem o wszystkich szczepionkach. Mówiłem o dwóch konkretnych seriach udokumentowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli. Urzędnicy PiS postanowili za wszelką cenę wyszczepić Polaków, używając nawet wadliwych szczepione, które zostały wycofane w innych krajach. Bo taka była rekomendacja Europejskiej Agencji Leków. 117 tysięcy Polaków zaszczepiono takimi preparatami. To jest niewyobrażalny skandal, który Konfederacja rozliczy po dojściu do władzy. Nie ujdzie wam to na sucho!