Lewico, wara od naszych portfeli, naszego życia i naszych firm! - Konfederacja

Lewico, wara od naszych portfeli, naszego życia i naszych firm!

Magdalena Biejat, senator z Lewicy i współprzewodnicząca Partii Razem, wprost zarzuciła osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, że mogą dopuszczać się oszustw. Takie osoby, według lewicowej polityk, pracujące na zasadach B2B, “oszukują po prostu, żeby unikać podatków i współodpowiedzialności”.
– Jeżeli ktoś chodzi do pracy, spełnia zasady etatu, chodzi do tego samego miejsca, w godzinach pracy, wykonuje jakąś konkretną pracę, a jednocześnie udaje, że jest jednoosobową działalnością gospodarczą, po to żeby unikać podatków. no to to jest oszustwo – mówiła Biejat w programie “Tłit Dnia” Wirtualnej Polski.

Skandaliczne słowa i groźne zapowiedzi przyszłych kontroli osób ciężko pracujących, skomentowała na serwisie X Klaudia Domagała:
Jako księgowa spotkałam wielu przedsiębiorców, którzy zaczynali od wielu miesięcy/lat współpracy z jedną firmą na B2B, a którzy z czasem rozwijali swoje biznesy świadcząc dodatkowo usługi innym podmiotom. Często pracując weekendami, po godzinach, nocami.

Świadomie wybrali pracę i wyższe dochody kosztem tzw. “przywilejów” wynikających z UoP np. płatnych urlopów, L4, emerytur itd.

Dlaczego Lewica chce pozbawić ludzi WOLNOŚCI i prawa do decydowania o tym jak, gdzie, z kim i na jakich zasadach chcą odpłatnie współpracować? Dlaczego chcą ograniczać PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Polaków? Dlaczego jak zwykle uznają, że wiedzą lepiej co jest dla nich dobre? Dlaczego chcą narzucić na społeczeństwo wyższe podatki?

Warto niezmiennie mówić głośno: Lewico, wara od naszych portfeli, naszego życia i naszych firm

Skomentuj