Konfederacja złożyła zawiadomienia do prokuratury na przedstawicieli rządu! - Konfederacja

Konfederacja złożyła zawiadomienia do prokuratury na przedstawicieli rządu!

Posłowie Konfederacji złożyli zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieści na premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Michała  Dworczyka oraz ministrów Adama Niedzielskiego i Łukasza Szumowskiego. Powodem jest „spowodowanie śmierci dziesiątków tysięcy obywateli Rzeczypospolitej oraz gigantyczne straty majątkowe”. – To są przestępcy. To są ludzie, którzy przyprawili o straty, uszczerbek na zdrowiu, majętności, życiu nardów polski.

Artur Dziambor: To co było zapowiedziane na 14 dni w marcu zeszłego roku trwa już ponad rok i nie widać końca. W czasie tego trwającego zamknięcia społeczeństwa na bazie politycznych decyzji już usłyszeliśmy od premiera, że wygraliśmy z koronawirusem, bo trzeba było wygrać wybory. Usłyszeliśmy od ministra zdrowia, że maseczki nie działają, później ten sam minister wprowadzał przymus tych maseczek. Usłyszeliśmy od premiera i od następnego ministra zdrowia, że kolejne lockdowny nie będą tak ciężkie, tymczasem została całkowicie zniszczona polska edukacja, obnażone zostały błędy i problemy jakie ma ochrona zdrowia, upada polska gospodarka. Mimo wielkiego samozadowolenia rządzących, cały czas dostajemy informację o tysiącach upadających polskich firm, o dramatach ludzkich.

Michał Urbaniak: Mam dziwne wrażenie, że nasz rząd jest większym problemem dla Polaków niż sam koronawirus. (…) W 2020 roku zmarło o 37 tysięcy więcej ludzi (względem lat wcześniejszych) na choroby niezwiązane z koronawirusem. Rząd poświęci ludzi w imię walki z koronawirusem.

Poseł Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa, przedstawił zawiadomienia do prokuratury na, jak to powiedział „czterech jeźdźców apokalipsy”: premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Michała Dworczyka oraz ministrów Adama Niedzielskiego i Łukasza Szumowskiego. – To są przestępcy. To są ludzie, którzy przyprawili o straty, uszczerbek na zdrowiu, majętności, życiu nardów polski. (…) Dziesiątki tysięcy zgonów, których nawet kreatywna księgowość pandemiczna nie zapisuje w rubryce „covid”. Czyje to zatem ofiary?

Zawiadomienia do prokuratury podpisali posłowie Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Michał Urbaniak i Dobromir Sośnierz. Ich podstawą jest art. 165 § 1 pkt 5 oraz 165 § 3 Kodeksu karnego.

Poseł Braun przedstawił oczekiwania Konfederacji odnoście złożonych pism: Jakich oczekujemy kroków od prokuratury? Takich jak zawsze: zaaresztować łobuzów, zatrzymać do wyjaśnienia, skonfrontować, zaoferować jednemu czy drugiemu rolę świadka koronnego, żeby się koronkowo sypali wzajemnie, a potem posadzić na ławie oskarżonych i przykładnie osądzić. A potem mam nadzieję, że do końca swojego nędznego życia nie wyjdą z Białołęki. To są nasze oczekiwania.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI

ZAWIADOMIENIA DO PROKURATURY