Konfederacja w mediach. "PiS i Platforma kopiują nasze postulaty" - Konfederacja

Konfederacja w mediach. “PiS i Platforma kopiują nasze postulaty”

Krzysztof Bosak w RMF FM odpowiadał na pytania m.in. o wiek emerytalny, bon zdrowotny, Romana Giertycha, koalicje powyborcze, przyspieszone wybory po wyborach. W rozmowie Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że zarówno PiS jak i Platforma zaczynają kopiować postulaty i hasła Konfederacji, nawet w swoich spotach wyborczych.

Anna Bryłka w Radio Wnet stwierdziła, że jedynym “programem” Platformy na te wybory jest “Odsunąć PiS od władzy” i żadnego innego programu nie mają. Była również pytana o kandydaturę Giertych i Kołodziejczaka, którzy startują z list Koalicji Obywatelskiej. W kontekście startu tego drugiego, który miałby przyciągnąć rolników, Anna Bryłka przypomniała, że Koalicja Obywatelska głosowała za wszystkim antyrolniczymi ustawami jakie chciał wprowadzić PiS, których celem była likwidacja różnych sektorów polskiego rolnictwa.
– Nie znajduję żadnego uzasadnienia dlaczego elektorat wsi miałby zagłosować na Platformę Obywatelską z tego powodu, że tam jest tylko i wyłącznie Michał Kołodziejczak.

Michał Wawer w rozmowie z portalem Goniec.pl mówił o procesie z Gazetą Wyborczą, która w swoim artykule skłamała opisując program Konfederacji w zakresie ochrony zdrowia. Działanie “Wyborczej” było wyjątkowo perfidne ponieważ z artykułu wynikało, że program Konfederacji – Konstytucja Wolności – został dobrze przeanalizowany przez przygotowujących artykuł, a jednak znalazły się w opisie tego programu rzeczy o których nie ma w programie ani słowa. Stąd proces, żądanie przeprosin i wpłata 20 tysięcy złotych na organizację tegorocznego Marszu Niepodległości.

Jacek Wilk w rozmowie na kanale Nam Zależy mówił przede wszystkich o zakusach odebrania Polakom możliwości korzystania z gotówki. Takie przymiarki, a nawet konkretne rozwiązania z ograniczeniem korzystania z gotówki, weszły w okresie kowidowym. Rząd się później “wycofywał” z dalszego ograniczania gotówki, w momencie, kiedy zauważył, że takie pomysły nie mają poparcia społecznego. Podobnie sprawa wygląda z próbami wprowadzenia w Polsce waluty euro i stąd postulat Konfederacji o wpisaniu złotówki do Konstytucji.