Konfederacja proponuje podwyższenie kwoty wolnej od podatku! - Konfederacja

Konfederacja proponuje podwyższenie kwoty wolnej od podatku!

Posłowie Konfederacji przedstawili pierwszy projekt ustawy! Zakłada on podniesienie kwoty wolnej od podatku i związanie jej z płacą minimalną. Kwota wolna miałaby być 12-krotnością płacy minimalnej, co oznacza, że od 1 stycznia wyniosłaby 31 200 zł!

Jakub Kulesza – Mamy pod tym projektem 11 podpisów naszych posłów i liczymy na to, że w polskim Sejmie jest więcej zwolenników niższych podatków niż tylko Konfederacja.
Pierwsze posiedzenie Sejmu, mamy trzy projekty ustaw: podniesienie akcyzy, podniesienie składek ZUS, dotyczący grabieży funduszu demograficznego. Tylko Konfederacja przedstawia wolnościowy postulat podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Artur Dziambor – Prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii zaproponował kwotę wolną od podatku na poziomie 8 000 zł. Niestety PAD okazał się nieskuteczny nawet w tak błahej sprawie. Dzisiaj Konfederacja zawstydziła Prezydenta Dudę i zaproponowała kwotę wolną od podatku na ponad 31 000 zł. To jest według nas absolutnie podstawowa sprawa dla odpowiedzialnego rządu i dla rządu, który dba o pracownika. My w tym momencie żądamy od Prawa i Sprawiedliwości, by postawił się po stronie tych najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących, by zwolnił ich z podatku dochodowego.

Dobromir Sośnierz – Pobieranie przez państwo prowizji wobec cudzych wynagrodzeń w ogóle wzbudza według nas wolnościowców wątpliwości, a już pobieranie przez państwo prowizji wobec wynagrodzenia, które samo to państwo uznało za minimalne, niezbędne do przeżycia dla obywatela, jest to już kompletny absurd. Dzięki naszemu projektowi rząd podnosząc płacę minimalną nie będzie czerpał z tego tytułu korzyści i to oczyści atmosferę wokół tej sprawy.

Zobacz projekt ustawy [PDF]