Koalicja z PiS czy z Platformą? Z nikim! - Konfederacja

Koalicja z PiS czy z Platformą? Z nikim!

Przemysław Wipler w Onet Rano został zapytany czy gdyby z wyników wyborów wynikało, że jest możliwa koalicja rządów PiS i Konfederacji to czy byłby za taką koalicją rządową.

– Jasno i klarownie mówimy: nie będzie z nikim koalicji. Ponieważ byłoby to złe dla Polski i dla nas jako Konfederacji. Mamy maraton wyborczy. W marcu mamy wybory samorządowe. Na przełomie maja i czerwca przyszłego roku mamy wybory do Parlamentu Europejskiego, a nasi wyborcy są głęboko podzieleni – połowa nienawidzi PiS-u, druga połowa nienawidzi Platformy Obywatelskiej – i uważa, że te partie są złem niszczącym Polskę.

W związku z tym wchodząc w koalicję z PiS lub PO tracimy istotną część naszych wyborców. Z sondaży wynika, że wyborców możemy mieć zaś dwa razy więcej, w sytuacji w której ludzie nam uwierzą, że nie wejdziemy w koalicję. A najlepsza droga, żeby nam uwierzyli to po prostu nie wejść w tą koalicję. (…)

Zdjęcie: