Jeśli chcemy wyjaśnić rosyjskie wpływy to trzeba zacząć od von der Leyen! - Konfederacja

Jeśli chcemy wyjaśnić rosyjskie wpływy to trzeba zacząć od von der Leyen!

Anna Bryłka – kandyduje do Parlamentu Europejskiego z 1. miejsca na liście Konfederacji w Wielkopolsce – w TVP.

– PiS i Platforma urządzają zawody w szukaniu ruskich agentów. To był element kampanii PiS-u w 2023 roku, kiedy powoływano tą komisję. To jest element kampanii Platformy Obywatelskiej. Szpiegów po prostu się łapie, a nie o tym twittuje i robi konferencje prasowe!

Sprawa jest bardzo ważna, ale zarówno oba obozy polityczne, PiSu i Platformy, zdają sobie sprawę, że ta polaryzacja, z którą teraz mamy do czynienia w każdym obszarze, jaki pojawi się w debacie publicznej, po prostu służy jednej i drugiej partii! I niestety jest mi bardzo przykro z tego powodu, dlatego, że jesteśmy równo na dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i w debacie publicznej nie mamy ani jednego europejskiego tematu! Ani jednego.

Jeśli chcemy wyjaśnić rosyjskie wpływy, to powinniśmy zacząć od szefowej Komisji Europejskiej, pani von der Leyen! I jej decyzji, które wpływają na to, że wzmacnia się właśnie pozycja Rosji w Unii Europejskiej. Np. Europejski Zielony Ład, który temu służy.