Dlaczego podnieśli opłaty za żłobki? Nie odpuszczam, pytam dalej! - Konfederacja

Dlaczego podnieśli opłaty za żłobki? Nie odpuszczam, pytam dalej!

Klaudia Domagała na serwisie X.

Rada Miejska w Łodzi będzie musiała SZCZEGÓŁOWO WYJAŚNIĆ skąd tak drastyczna podwyżka opłat za publiczne żłobki! Nie odpuszczam.

Jako Nowa Nadzieja – Łódź i Klub Konfederacji Łódź składam wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Żeby było jasne: wytłumaczenie, że “rząd rozdaje pieniądze, więc podnosimy stawki za żłobek do tej kwoty” nie ma żadnych formalnych podstaw. Czekamy na wskazanie szczegółowej kalkulacji wydatków, na które składa się kwota 54 mln zł, z rozbiciem na następujące kategorie:
a) koszty wynagrodzeń pracowników w kwocie brutto,
b) pozostałe koszty zatrudnienia pracowników nieujęte w pkt. a),
c) wydatki osobowe niezaliczone do wynagrodzeń pracowników, ani kosztów zatrudnienia pracowników,
d) wynagrodzenia wypłacane na podstawie umowy zlecenia, umowy o świadczenie usług lub umowy o dzieło,
e) zakup wyżywienia,
f) zakup środków dydaktycznych i książek,
g) zakup energii elektrycznej,
h) zakup energii cieplnej,
i) zakup wody i odprowadzania ścieków,
j) zakup usług telekomunikacyjnych,
k) zakup materiałów i wyposażenia niewskazanych w pkt. f),
l) koszt remontowych,
m) opłaty na rzecz budżetów jednostek samorządu terytorialnego ze wskazaniem poszczególnych opłat i ich ponoszoną wysokością,
n) koszt szkolenia pracowników i podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych,
o) zwrot kosztów podróży służbowych,
p) pozostały zwrot kosztów niewskazany w pkt o),
q) pozostałe koszty niewymienione powyżej.

Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie się nią podzielę. Jeśli odpowiedzi nie otrzymamy, mamy już przygotowany plan, jak ją ostatecznie uzyskać. Być może będzie to instrukcja dla naszych struktur w innych częściach Polski, aby nie przechodzić do porządku dziennego z tak absurdalnymi uchwałami władzy ustawodawczej.

Pełna treść pisma poniżej.