Dla TVP, TVN, PiS i PO jesteśmy największym zagrożeniem i jedyną alternatywą - Konfederacja

Dla TVP, TVN, PiS i PO jesteśmy największym zagrożeniem i jedyną alternatywą

Piotr Kraśko w programie “Fakty po Faktach” stanął na wysokości zadania. I zrobił w rozmowie ze Sławomirem Mentzenem dokładnie to czego się po nim spodziewano.

Tuż przed wejściem na antenę współprzewodniczący Konfederacji napisał na serwisie X: “O 19:25 jestem w TVN. Jak myślicie, o jakie niezwykle ważne sprawy będę pytany?”

Redaktor Kraśko na początku swojego programu udawał nawet, że chce rozmawiać o programie Konfederacji. Okazało się jednak, że w ogóle go ten program nie interesuje.
Napastliwy ton rozmowy. Przerywanie gościowi wypowiedzi. Pytania o wyrwane z kontekstu wypowiedzi innych osób. Wypowiadanie swoich tez i wizji rzeczywistości. Tym się zajął pan Kraśko. Dlaczego? Bo do poważnej rozmowy, na poważne i nurtujące Polaków tematy, na temat Programu Konfederacji na wybory 2023, czyli Konstytucji Wolności, nie był przygotowany.

Po programie w TVN współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen skomentował w swoim stylu to co się wydarzyło na wizji: Żeby w Polsce było lepiej, trzeba zlikwidować PIT, CIT, ZUS, VAT, PiS, PO, TVP i TVN 😉

A jak na tak grząskim, mulistym terenie dalekim od standardów dziennikarskich, poradził sobie lider Konfederacji? Zobaczcie sami.

O realizacji programu Konfederacji.
– Nie zamierzam współtworzyć rządu ani z KO ani z PiS-em! Nie wierzę, że PiS chciałby realizować mój program! Przekonany jestem, że będę w stanie wymusić na posłach w przyszłym Sejmie realizację niektórych punktów z naszego programu!

Konflikt na linii Izrael-Hamas.
– Ja nie angażuję się w ten konflikt! Ponieważ nie sprzyjam ani jednej stronie, ani drugiej stronie tego konfliktu. Obydwie strony tego konfliktu dokonują zbrodni wojennych! Izrael w tym momencie bombarduje Strefę Gazy. Bombarduje bloki mieszkalne! Odcina 2 milionom ludzi wodę, prąd oraz dostawy jedzenia. Wie Pan, że połowa mieszkańców Strefy Gazy to są dzieci? Jak można dzieciom odłączyć prąd i jedzenie?

O tym jak TVN traktuje Konfederację.
(w Faktach nic o Konfederacji chociaż były informacje o innych komitetach wyborczych, za to wcześniej “reportaż” o Konfederacji)
– Nie macie chociaż minimum przyzwoitości! Nie traktujecie nas uczciwie! W dzisiejszym programie ani słowa nie było o Konfederacji! Puściliście o nas paszkwil na miarę TVP! Ani jednego pytania nie zadał pan o nasz aktualny program!

O prawach kobiet i gejów.
– W naszym programie nie ma żadnego pomysłu ograniczenia praw kobiet albo gejów! Jedyny postulat, który mam w związku z homoseksualistami, jest taki, żeby z likwidować podatek od spadków i darowizn, ponieważ ten podatek płacą głównie geje, a rodziny są z niego zwolnione!

O Unii Europejskiej.
– W tym momencie trwają prace nad nowym traktatem UE, który zamierza zabrać Polsce prawo veta, przesunąć na UE wyłączne kompetencje ws. migracji, ochrony granic, polityki podatkowej, zdrowotnej czy leśnictwa! Na to nie ma naszej zgody! Nie chcemy, żeby Polska pozbawiła się prawa veta!

O bulwersujących słowach Donalda Tuska.
– Donald Tusk użył zdania “Znajdzie się kij na tęczowy ryj!”. Myśli Pan, że co miał na myśli?

O nierównym traktowaniu słów kilka.
– Donalda Tuska to się pyta o wypowiedzi Donalda Tuska. Sławomira Mentzena pyta się natomiast o wypowiedzi wszystkich kandydatów na listach.

Sławomir Mentzen podsumował to co można było zobaczyć w TVN w środę na temat Konfederacji:
Po dzisiejszym materiale w TVN doskonale widać, że jesteśmy sami przeciwko wszystkim. Zwalczają nas TVP i TVN, PiS i PO. Jesteśmy dla nich największym zagrożeniem i jedyną alternatywą. I my to w końcu wygramy. Przewrócimy im ten stolik!