100 dni rządów Donalda Tuska pokazało, że on oszukiwał, oszukuje i będzie nadal oszukiwał - Konfederacja

Konferencja prasowa pod Kancelarią Premiera z udziałem posła Krzysztofa Mulawy i Marcina Sypniewskiego, 22 marca 2024 r.

Krzysztof Mulawa:
– Dziś mija 100 dni rządów Donalda Tuska. To także koniec czasu, który wyznaczył sobie sam pan premier Donald Tusk, na realizację 100 konkretów. 91 ze 100 konkretów nie zostało zrealizowanych.

Te 100 dni to jest czas kłamstw. Ponieważ tylko 9 ze 100 konkretów zostało zrealizowanych przez pana Tuska, pana Hołownię i pana Czarzastego.
Słuchając wywiadów radiowych z członkami rządu, którzy mówią, jak pan minister Wieczorek w rządzie Donalda Tuska, że to chyba był żart te 100 konkretów.

Dzisiaj przyszliśmy tutaj, żeby osłodzić ten czas kłamstw tortem, który za chwilę spróbujemy przekazać panu premierowi Donaldowi Tuskowi. (…)

Marcin Sypniewski:
– Miała być realizacja 100 konkretów podczas pierwszych 100 dni rządów Donalda Tuska natomiast co dostaliśmy w zamian?

Przyjście Donalda Tuska miało być początkiem uśmiechniętej, otwartej Polski, a dostaliśmy pałowanie rolników na protestach. Policja pacyfikowała antyrządowe protesty gazem przez co ucierpieli take posłowie Konfederacji.

Miała być obniżka podatków a mamy zwiększony VAT na żywność. Co powoduje skutki przede wszystkim dla najuboższych mieszkańców naszego kraju.

Miała być poważna polityka zagraniczna, a mamy wycofanie skarg na szkodliwy dla Polski Zielony Ład. I poparcie dla tego szaleństwa, dla tego szaleńczego planu.

Donald Tusk na Tik Toku zapowiadał również wstrzymanie obecności zboża technicznego z Ukrainy na terytorium Polski, a mamy kompletną znieczulicę na postulaty rolników. Brak zrozumienia przez rząd dla ich tragicznej sytuacji.

Te 100 dni rządów Donalda Tuska pokazało, że on oszukiwał, oszukuje i będzie nadal oszukiwał. (…)