Żyjemy w świecie absurdu do którego już się przyzwyczailiśmy! - Konfederacja

Żyjemy w świecie absurdu do którego już się przyzwyczailiśmy!

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak podczas konwencji samorządowej Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w Rzeszowie.

– Jeżdżę po Polsce, by wspierać kampanię. I to, co interesuje ludzi, to są opłaty lokalne, to są problemy z zanikaniem czy zabijaniem handlu i działalności gospodarczej! To ma miejsce i w małych gminach, i w dużych miastach. Wszystkie ceny rosną! Ludzie, którzy prowadzili warsztaty usługowe, sklepy – bankrutują. I w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, i w gminnych miasteczkach zaczynają straszyć lokale, które są pozamykane, których nikt nie chce wynająć, bo po prostu nie opłaca się gospodarować! Coś jest głęboko nie tak z naszym systemem ekonomicznym. Jeżeli stoją puste przestrzenie w naszych miastach, a ludzie, którzy chcieliby handlować, mówią: nie mamy gdzie. Ludzie, którzy chcieliby świadczyć usługi, mówią, że nie mają gdzie. Coś tu jest nie tak poustawiane.

Pod kogo to wszystko jest ustawiane? Kto ma na tym zyskać? Czy chodzi o to, żeby wypchnąć wszystkich, żeby wydawali swoje budżety tylko w posiadanych przez kapitał zagraniczny galeriach handlowych, w których sprzedawać nam zagraniczne produkty, najlepiej z Chin, będą międzynarodowe sieci handlowe? Czy pod hasłem Zielonego Ładu mamy nie mieć możliwości kupienia legalnego żywności produkowanej przez naszego sąsiada w tej samej gminie? My żyjemy już w świecie absurdu, do którego się przyzwyczailiśmy! W więcej niż jednym województwie spotkałem już rolników, którzy po kryjomu hodują świnie! Po kryjomu! Za okupacji niemieckiej tak było!

Ludzie boją się, że nie będą mogli hodować krów, bo im odbiorą prawo do tego! Bo się okaże, że obora nie spełnia normy unijnej, a że będzie ją spełniać ta obora “lepsza”, ta, która nie istnieje. Ta, której zbudowanie kosztowałoby kilka milionów złotych. To ta będzie spełniać. Ona będzie ekologiczna, zielona, neutralna klimatycznie, zeroemisyjna, pasywna, prawda, bez uwięzi. Będzie mieć wszystkie atuty… i jedną wadę. Ona nie istnieje. A ta, która jest, i w której są krówki, ona się stanie nielegalna. Czy to jest świat, w którym my chcemy żyć? To jest jakiś absurd.

I ten absurd my zwalczamy na poziomie parlamentarnym, jak w poprzedniej kadencji, jedenastu przeciw wszystkim. Wrzuceni w środek tego bagna – tradycyjnie po rewolucji francuskiej tak nazywało się centrum parlamentarne między prawicą, a lewicą? Bagno! I nas w środek tego bagna posadzili. I w 11. osób żeśmy tam przetrzymali napór i gwiżdżące nad naszą głową wzajemne ataki, wyzwiska, wulgaryzmy itd. Nie wszystko słychać w transmisjach sejmowych…

Całe wystąpienie Krzysztofa Bosaka w Rzeszowie