Zamrażarka sejmowa jednak zostaje? Większość „demokratyczna” zagłosowała przeciw poprawce Konfederacji - Konfederacja

Tyle było hucznych zapowiedzi ze strony marszałka Sejmu Szymona Hołowni, że zamrażarka sejmowa zniknie. Tymczasem przy pierwszym “Sprawdzam”, przy projekcie poprawki do regulaminu Sejmu jaki zgłosiła Konfederacja – właśnie w kwestii zlikwidowania zamrażarki sejmowej – Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i PSL, a także Lewica głosowały przeciwko tej poprawce.

Sprawę na serwisie X skomentował Przewodniczący klubu poselskiego Konfederacji Stanisław Tyszka:
Nowa większość „demokratyczna” zagłosowała przeciw poprawce Konfederacji o likwidacji sejmowej zamrażarki Marszałka. Naprawdę nie rozumiem dlaczego. Chcieliśmy, żeby każdy projekt ustawy musiał być rozpatrzony w ciągu 6 miesięcy. PiS nas poparł, ale to partia hipokrytów. Blokowali debatę sejmową, a teraz „nagle” myślą inaczej. A Regulamin Sejmu trzeba zmienić, by ucywilizować naszą debatę publiczną.