„Zaaplikowaliście Polakom politykę, która okazała się groźniejsza niż choroba” - Konfederacja

„Zaaplikowaliście Polakom politykę, która okazała się groźniejsza niż choroba”

Poseł Witold Tumanowicz z mównicy sejmowej, 21 lutego 2024 r.

Witold Tumanowicz:
– Wszyscy wiedzą, że najważniejszą rolą w walce z nowotworami jest wczesne wykrywanie i profilaktyka. Natomiast od 2020 roku prowadziliście wspólnie i w porozumieniu – cała izba ze sprzeciwem Konfederacji – szaleńczą politykę zamykania szpitali i zamykania ludzi w domach. Wspólnie głosowaliście za ustawami covidowymi! A teleporady nie potrafią zastąpić fizycznego kontaktu z lekarzem.

Nastąpił spadek wykrywalności chorób onkologicznych o 30%! Nastąpił spadek badań mammograficznych, w niektórych województwach o ponad 90%!

W 2020 roku prof. Jacek Jassem z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku ostrzegał: “Jeżeli zaniedbamy leczenie nowotworów, będziemy mieli od 5 tys. do 10 tys. więcej zgonów w ciągu roku”. W tym samym roku liczba nowych zachorowań na nowotwory w województwie świętokrzyskim spadła o 26%. Paradoks? Polacy przestali chorować? Nie! To wynik niedorejestrowania nowych zachorowań!

Wasza katastrofalna polityka nakręcania spirali strachu będzie w najbliższych latach zbierać śmiertelne żniwo. Jesteście winni tego, że zaaplikowaliście Polakom politykę, która okazała się groźniejsza niż choroba. Zaciągnęliście ogromny dług zdrowotny. Jak zamierzacie go teraz spłacać?