Wzywam Kosiniaka-Kamysza, aby się podał do dymisji - Konfederacja

Wzywam Kosiniaka-Kamysza, aby się podał do dymisji

Stanisław Tyszka w Polskim Radio.
Stanisław Tyszka startuje do PE z 1. miejsca w okręgu obejmującym województwo dolnośląskie i opolskie.

– Wczoraj wyszedł na jaw naprawdę jeden z największych skandali ostatnich miesięcy. Okazało się, że dwa miesiące temu trzech żołnierzy pełniących służbę na granicy zostało aresztowanych przez Żandarmerię Wojskową. Poniżonych, skutych w kajdanki. Postawiono im zarzuty – uwaga za co – za obronę polskiej granicy. Oddali strzały ostrzegawcze. Na gruncie polskiego prawa mieli nie tylko prawo to robić, broniąc granicy i broniąc siebie przed agresywnymi imigrantami wysłanymi tutaj przez Łukaszenkę i przez Putina, ale mieli obowiązek bronić granicy. To są bohaterowie broniący naszej granicy.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy przypadki czterokrotnego zranienia żołnierzy, strażników granicznych broniących naszej granicy.

Polscy żołnierze broniący granicy muszą mieć pewność, że mają prawo użycia broni i że w celu odparcia ataku na granicę jest nie tylko na to przyzwolenie, ale zachęta ze strony dowódców, ze strony polityków.

Najważniejsze w tym momencie jest błyskawiczne wyciągnięcie konsekwencji. Jeszcze dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej powinien podać się do dymisji. Ja wzywam do tej dymisji za to, że przez dwa miesiące ukrywał sytuację postawienia zarzutów polskim żołnierzom. I za to, że jest bezpośredni związek z tym, że tam się w tym momencie dzieją takie sytuacje, że polscy żołnierze są ranieni przez agresywnych imigrantów – prowokatorów Łukaszenki i Putina.