Wspieramy strajkujących przewoźników! „Rząd nie chce zadbać o ich interesy”  - Konfederacja

Wspieramy strajkujących przewoźników! „Rząd nie chce zadbać o ich interesy”

Krzysztof Bosak pojawił się na Strajku Przewoźników, który od poniedziałku blokuje trzy przejścia na granicy z Ukrainą.

– Dzień dobry, jesteśmy na proteście polskich przewoźników przy przejściu granicznym w Dorohusku. To tutaj polskie firmy transportowe, których rząd nie chce reprezentować, nie chce zadbać o ich interesy, walczą o swoje prawa. Walczą o to, żeby na tych samych zasadach rywalizować na wspólnym rynku europejskim. A nie tak, że firmy ukraińskie nie muszą spełniać unijnego prawa, mają niższe koszty. Blokują jeszcze administracyjnie wjazd polskich firm, a polski rynek jest otwarty na przestrzał. Pieniądze przyjeżdżają w reklamówkach. Kupowane są nowe ciężarówki. Nie trzeba tu płacić ZUS-u, nie trzeba nic, tylko po prostu można przejmować polski rynek.

– Polska administracja musi zacząć reprezentować interesy polskich przewoźników. Konfederacja solidaryzuje się z polskimi przewoźnikami. dlatego jesteśmy tutaj. I co więcej, od nich się dowiadujemy, że jako jedyna polska partia ich wspieramy. To się musi zmienić!