Wielka Trasa Konfederacji! Ruszamy w Polskę! - Konfederacja

Wielka Trasa Konfederacji! Ruszamy w Polskę!

Konferencja prasowa Konfederacji inaugurująca Wielką Trasę Konfederacji, 9 maja 2024 r.

Bartosz Bocheńczak, szef sztabu wyborczego:
– Wsłuchując się w głosy naszych wyborców, naszych sympatyków, którzy mówią, żebyśmy odwiedzali jak najwięcej miejscowości, żebyśmy byli widoczni w jak największej liczbie miast, żebyśmy byli blisko wyborców, wsłuchaliśmy się w te głosy i dzisiaj ogłaszamy Wielką Trasę Konfederacji. Trasę podczas której odwiedzimy w Polsce 107 miast i okolic, chcąc pokazać program Konfederacji. Chcąc pokazać to z czym idziemy do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Tę trasę objadą przede główni liderzy oraz nasi kandydaci w 13. okręgach.

Anna Bryłka:
– Dokładnie za miesiąc, 9 czerwca, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Konfederacja rusza w trasę wyborczą, odwiedzimy – nasi liderzy, nasi kandydaci odwiedzą setki miejscowości w całym kraju! W każdym województwie można nas spotkać, można nam zadać pytania. Obserwujemy to, co się dzieje na poziomie Unii Europejskiej. Chcemy dotrzeć z naszym przekazem do naszych sympatyków, do naszych wyborców. Ale również do tych, którzy są niezdecydowani albo nie są świadomi tego, z czym się wiąże polityka Unii Europejskiej i w jaki sposób Konfederacja chce ją zmienić na poziomie Parlamentu Europejskiego.

Obserwujemy, co wydarzyło się przez ostatnie 5 lat. Jak bardzo przyspieszył proces centralizacji, federalizacji i budowa europejskiego superpaństwa. Obserwujemy, co się dzieje z Europejskim Zielonym Ładem. Obserwujemy, jak małą świadomość mają Polacy w związku z realizowaną polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Z takim przekazem, właśnie z przekazem propolskim, propaństwowym i realizacji polskiego interesu w Unii Europejskiej chcemy docierać przez najbliższe cztery tygodnie.

Mam serdeczną przyjemność również w swoim imieniu zaprosić do tego, aby w najbliższy weekend spotkać się z nami w województwie śląskim, w województwie opolskim, w województwie dolnośląskim.

Zachęcam sympatyków, informujcie znajomych, informujcie przyjaciół, informujcie rodzinę o tym, że odwiedzamy konkretne miejscowości. Można nas spotkać, zadać pytanie, zrobić zdjęcie. Spotkamy się z każdym zainteresowanym. Odpowiemy na każde państwa pytanie. Ruszamy w tych wyborach z pełną energią, z pełną aktywnością. I taką pracę również chcemy w imieniu polskiego narodu realizować na poziomie Parlamentu Europejskiego.