„Von der Leyen mówi, że Konfederacja jest zagrożeniem dla ich wizji Unii Europejskiej. I ma rację!” - Konfederacja

Krystian Kamiński na konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Konfederacji do Parlamentu Europejskiego.

– Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że Konfederacja jest zagrożeniem dla ich wartości, dla ich wizji Unii Europejskiej. I ma rację! Oczywiście, że jesteśmy zagrożeniem dla ich wartości, ich wizji Unii Europejskiej. Tylko czym jest ta wizja, czym są te wartości?

Zacznijmy od tego, że oni się kierują nie dobrem poszczególnych mieszkańców, nie dobrem Europejczyków, tylko ignorancją i pychą. Im się wydaje, że oni coś ustalą dla swojego dobra, a cała reszta będzie musiała to po prostu znieść, będzie musiała pod tym się podporządkować. Przecież ta cała ich polityka klimatyczna, ich Europejski Zielony Ład, który prowadzi do deindustrializacji Europy. I oczywiście zubożenia ogromnych warstw społecznych. Chociażby poprzez wszystkie te ustawy budynkowe, wywłaszczeniowe, te wszystkie ETSy. Przecież to wszystko nie jest dla dobra mieszkańców, tylko to jest ich chora, fanatyczna, zielona wizja.

Wszystkie protesty rolnicze w całej Europie są tylko dlatego, że oni tę politykę forsują wbrew interesom Europejczyków. Umowa handlowa z Ukrainą – Europejczycy tylko na niej tracą. Rolnicy płacą, inne branże płacą. I co? I nic! Bo to ich wizja, bo to ich wartości.

Do tego polityka migracyjna, ten nowy pakt migracyjny. Przecież oni wiedzą, że w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego nie będą w stanie tego paktu przeforsować. Dlatego teraz szybko głosują nad nim, ponieważ chcą legalizować setki, tysiące, miliony imigrantów w Europie. I rozprzestrzeniać ich po całej Europie. Zamiast robić to, co się powinno robić: chronić europejskie granice!

Jeśli chodzi o imigrantów, jesteśmy jedynymi, którzy mówią: nie dla masowej, nie dla nielegalnej migracji! Platforma Obywatelska w 2015 roku już chciała wprowadzać przecież imigrantów do Europy. Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej mówił: trzeba ich rozdzielić po Europie, innego wyjścia nie ma. Prawo i Sprawiedliwość, co dowiedzieliśmy się z komisji śledczej do spraw afery wizowej, jeszcze w zeszłym roku pracowało nad rozporządzeniem, gdzie chcieli 800 tysięcy imigrantów rocznie do Polski ściągać! I to z Pakistanu, Bangladeszu, Nigerii, państw obcych nam kulturowo. W ciągu dekady byłoby tu 5, 6, 7 milionów imigrantów! Duża część oczywiście w dużych miastach, chociażby w Warszawie. I tylko my jedyni jesteśmy w stanie powiedzieć NIE tej chorej, lewicowo-liberalnej polityce. Polityce, z którą nie chcemy mieć nic do czynienia. Którą będziemy zwalczać – mam nadzieję, że już od czerwca – w Parlamencie Europejskim.