Ukraińscy kierowcy ruszyli na Strajk Przewoźników! Zareagowała policja - Konfederacja

Ukraińscy kierowcy ruszyli na Strajk Przewoźników! Zareagowała policja

Jak informuje Rafał Mekler, jeden z przedsiębiorców protestujących na granicy polsko-ukraińskiej, ukraińscy kierowcy postanowili sami rozwiązać problem blokady postawionej przez Strajk Przewoźników.

Na przejściu w Dorohusku policja prosi wójta o rozwiązanie protestu bo do granicy zbliża się grupa 200 ukraińskich kierowców którzy sami chcą zlikwidować protest a policja sobie z nimi nie poradzi. Zadajcie sobie pytanie w jakim państwie my żyjemy że grupa obcokrajowców rządzi? – napisał na X Rafał Mekler. I kontynuował dalej swoją relację:
Do samej granicy doszła jedynie delegacja. Całą grupę zatrzymały służby kilometr wcześniej. Polacy rozmawiają z ukraińskimi kierowcami. Żądają zwiększenia ilości aut jakie przejeżdżają. Sytuacja jest rozwojowa.

Ukraińscy kierowcy zostali powstrzymani przez Policję przed dalszym maszerowaniem. Stąd do protestujących polskich przewoźników dotarła tylko ich delegacja.

Ukraińscy kierowcy, którzy nie zostali dopuszczeni do strajkujących polskich przewoźników, postanowili zablokować drogę Lublin-Chełm. W miejscowości Stołpie weszli na przejście dla pieszych po którym chodzą w kółko uniemożliwiając przejazd samochodów.

A tak wyglądał marsz ukraińskich kierowców, którzy chcieli rozprawić się ze Strajkiem Przewoźników.