Tusk szuka mieszkań dla imigrantów - Konfederacja

Tusk szuka mieszkań dla imigrantów

Konferencja prasowa Konfederacji z udziałem posłów Witolda Tumanowicza i prof. Andrzeja Zapałowskiego, 12 czerwca 2024 r.

Witold Tumanowicz:
– Dzisiaj spotykamy się w temacie imigracji. Donald Tusk deklarował, że nie przyjmiemy żadnych imigrantów z paktu migracyjnego. Oczywiście wszystko to były tylko i wyłącznie zapowiedzi, ponieważ trwała kampania wyborcza!

Już jest po 9 czerwca. Już jest po wyniku wyborczym i oczywiście można przejść do swojej standardowej polityki, czyli zweryfikowania tych wszystkich oszustw.
Benzyna miała być po 5,19. Miała być kwota wolna 60 tysięcy. Miało nie być imigrantów! Okazuje się, że Urząd Wojewódzki zwrócił się do samorządowców, starostów, prezydentów i burmistrzów, aby wskazali miejsca, obiekty możliwe do wykorzystania przy masowym napływie cudzoziemców innych niż objętych pomocą na podstawie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym.

Tusk przekonywał, że nie będziemy mieli tutaj masowej imigracji. Natomiast my w kampanii wyborczej pokazywaliśmy bardzo jasno i wyraźnie, że jego politycy w trakcie, gdy trwał kryzys na granicy polsko-białoruskiej, biegali tam, destabilizowali sytuację na granicy, przeszkadzali Straży Granicznej, wojsku, w wykonywaniu ich podstawowych funkcji obronnych. Na okres kampanii wyborczej Donald Tusk schował tych polityków. Zakazał im mówić takich niejednoznacznych tekstów. Nie wystawił ponownie pani poseł Ochojskiej do wyborów. Ale to była tylko i wyłącznie zasłona dymna! Wiadomo doskonale, że Koalicja Obywatelska to jest partia jawnie pro-imigracyjna, która niestety, ale zagraża bezpieczeństwu Polski, Polaków, ponieważ już widzimy, do czego to doprowadza.

Na granicy giną polscy żołnierze, właśnie ranieni przez napływających nachodźców, i okazuje się, że jednak mimo wszystko jest potrzebna duża pomoc, duże wsparcie na granicy, aby tych migrantów nie przyjmować. Natomiast widać, że rząd Donalda Tuska idzie zupełnie w poprzek tym zapowiedziom i będziemy mieli tylko i wyłącznie coraz to większy problem. Taki problem, jaki to widzimy w krajach zachodnich.

To, do czego doprowadza cała ta masowa, niekontrolowana imigracja, to widzimy na Zachodzie. Tragiczne obrazki. Ostatnio imigrant zabił policjanta, zadźgał go nożem. Widzimy różnego rodzaju wydarzenia, gdzie imigranci po prostu dewastują, biją. I to są rzeczy na porządku dziennym!

I wydawałoby się, że to tylko na Zachodzie, ale nawet w Polsce. Nawet w Polsce, ostatnio widzieliśmy w Warszawie niedaleko ulicy Ostrobramskiej, jak czarnoskóry mężczyzna demolował samochody, zaczepiał ludzi, szarpał ludzi. Do tego to prowadzi.

Ludzie zaczynają się coraz bardziej bać, ponieważ to niebezpieczeństwo, to zagrożenie jest coraz bardziej realne.

Żądamy uszczelnienia granicy, żądamy bezpieczeństwa dla polskich żołnierzy i dla polskich obywateli. Tym powinien się zajmować rząd polski.