Składam wniosek, aby pan Borys Budka powiedział Polakom, skąd przyniósł tę ustawę i kto jest jej autorem - Konfederacja

Ryszard Wilk, wystąpienie w Sejmie, 6 grudnia 2023.

– Polacy z wielkim entuzjazmem zareagowali na zapowiedź wprowadzenia nowych standardów w tej Izbie. Natomiast zamiast tego mamy stare, paskudne nawyki. Otóż, do ustawy o zamrożeniu cen prądu została dołączona paskudna wrzutka dająca możliwość wywłaszczania Polaków pod stawianie turbin wiatrowych.

Co gorsza, pani Henning-Kloska stwierdziła, że to nie jest wrzutka, tylko że ustawa wygląda dokładnie tak, jak wyglądać powinna. Co mówi nam o tym, że zapis o wywłaszczaniu Polaków pod budowę turbin wiatrowych jest tam od samego początku. I został wpisany z premedytacją. Jako projektodawcę tych przepisów wskazała Platformę Obywatelską, a pana Borysa Budkę jako osobę, która tę ustawę przyniosła.

W związku, z czym składam wniosek formalny o zmianę w sposobie prowadzenia dyskusji i uzupełnienie dzisiejszego porządku obrad o 5-minutowe oświadczenie Pana Przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki. Aby z tej mównicy sejmowej powiedział Polakom, skąd przyniósł tę ustawę i kto jest jej autorem.